За мир в усьому світі

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:50, 23 серпня 2012, створена Zaharyashnataliya (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

За мир в усьому світі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література; історія, українська література.

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Література проти війни»

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Проект розрахований на вивчення творів світової літератури у 7 класі за темою «Література проти війни». В ході виконання роботи учням необхідно схарактеризувати образи головних героїв; визначити їхні моральні якості, ставлення до батьківщини, проаналізувати художні засоби створення образів, навчитися порівнювати твори різних авторів. Наприкінці роботи учні, розділені на групи в довільному порядку, повинні будуть представити груповий проект власного варіанту вирішення поставленої проблеми у формі презентації, твору або есе.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

• Учень уміє порівнювати літературні твори, визначати тему та ідею творів; • визначати спільні та відмінні риси в характерах героїв; • стисло переказувати епізоди твору; • давати самостійну оцінку подіям і героям; • аргументовано відстоювати власну точку зору, робити висновки.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Вчитель проводить оцінювання, яке відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання грунтується на чітко поставлених відповідях на запитання. Оцінювання варто проводити поетапно. Інструменти оцінювання можуть включати різноманітні діаграми, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники з різними видами запитань З-Х-Я-Д таблиці та інші форми оцінювання. Перед початком роботи в проекті варто провести вхідне оцінювання (мозковий штурм). Дане опитування проводиться з метою визначення рівня навченості учнів, які будуть працювати над проектом. Це допоможе вчителеві більш ефективніше поділити учнів на групи та надати їм відповідне дослідження над яким вони будуть працювати в проекті. На наступному етапі вчитель разом з учнями критерії оцінювання результатів учнівських робіт. Учні можуть здійснювати самооцінювання та взаємооцінювання. Різні форми і методи оцінювання в кінцевому результаті повинні демонструвати знання учнів з основних положень теми «Системне програмне забезпечення» та демонструвати рівень здобутих навичок та вміння їх застосування в процесі практичної діяльності..

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Підготовчий етап (1-2га година). За тиждень до початку учитель виконує підготовку необхідних друкованих матеріалів (пам'ятки по роботі з довідковою літературою, пошуку інформації в мережі Інтернет та збереження інформаційних об'єктів на зовнішні носії, інструкції по роботі з Power Point) На першому установчому занятті вчитель за допомогою вхідної презентації організовує групове обговорення теми проекту, знайомить учнів з біографіями письменників. Під час обговорення (мозковий штурм) учні формулюють гіпотези дослідження та самостійно діляться на групи. Кожна з 3-х груп отримує завдання (досліджує одну з гіпотез, сформульовану під час «Мозкового штурму»). Учитель спостерігає за роботою груп, у разі необхідності уточнює питання, на які треба відповісти в процесі дослідження. Кожна група створює план реалізації дослідження, обирає форму представлення кінцевого результату (наприклад, презентація, твір або есе). Вчитель надає контрольні списки , форми оцінювання продукту . Перед початком дослідження необхідно також обговорити з учнями, як знайти джерела достовірної інформації з теми дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторських прав. Учитель дає рекомендації - які книги знайти в бібліотеці, які сайти в Інтернеті використовувати, з якими вчителями поговорити. Другий етап (3-6-та година вивчення теми). Самостійна робота груп. Працюючи в групах, учні повинні будуть проаналізувати усі запропоновані твори, схарактеризувати героїв, відповісти на тематичні та навчальні питання, сформульовані для кожної групи. Виділити і дослідити значимість запропонованої теми в сучасному світі та в історії. Також групам буде представлено (вхідна презентація вчителя) завдання на дослідження, результат якого група надає в готовому продукті. При створенні готового продукту групи керуються критеріями оцінки, які підготував учитель. Третій етап(7-ма година вивчення теми). Захист отриманих результатів і висновків. Захист проводиться у формі конференції, на яку запрошуються вчителі-предметники та адміністрація школи, батьки. Кожній групі на представлення отриманих результатів виділяється до 5-7 хвилин. Можливі відповіді на запитання присутніх. Результати виступу груп відображаються в оціночних листах на основі критеріїв оцінювання. Оцінювання результатів проекту школярами і вчителем. Рефлексія. Групи оцінюють роботу кожного учасника. Учитель оцінює роботу груп в цілому.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Захаряш Наталя Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та світової літератури, світова література

Навчальний заклад

Максимільянівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

С. Максимільянівка, Марїнський р-н, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-17 серпня 2012 р.

Місце провведення тренінгу

Максимільянівська ЗШ

Тренери

Коваленко Л.О.