Портфоліо Стоянової Тетяни "Африка "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:21, 22 серпня 2012, створена Tatyana6612 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Африка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика,історія,біологія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Африка.

Вік учнів, клас

12 - 13 років, 7(3)клас

Стислий опис

Фізико-географічне положення та природні умови Африки. Дослідження і освоєння материка. Населення, господарство та країни Африки.

Повний План вивчення теми

1. Фізико-географічне положення Африки. Дослідження материка. Практична рбота №7. Визначення координат крайніх точок Африки. 2. Рельєф і корисні копалини. Практична робота №8. Позначенння на контурній карті назв основних географічних об'єктів материка. 3.Клімат Африки. 4. Климатичні пояси і області Африки. 5. Води суходолу. Практична робота №8 (продовження). 6. Природні зони Африки. Практична робота №8 (продовження). 7. Екологічні проблеми. Практична робота №9. Складання характеристики двох природних зон Африки (за вибором). 8. Природні зони. Узагальнення. 9. Населення Африки. 10. Політична карта. 11. Африка (узагальнення і систематизація знань).

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

1.Сформувати поняття "географічне положення материка", виділити головні особливості ФГП Африки.Навчити прийому визначення географічного положення Африки. Познайомити з історією дослідження материка. Розвивати картографічні навички. 2.Виявити особливості і закономірності розміщення форм рельєфу. Сформувати поняття "розломи земної кори", "нагір'я". Формувати вміння складати характеристику рельєфу за типовим планом з використанням карт. 3.Поглибити знання учнів про кліматотвірні чинники, створити уявлення про клімат материка. Розвивати практичні навички роботи з кліматичною картою, виявляти причинно-наслідкові зв'язки. 4.Поглибити знання учнів про основні та перехідні пояси, навчити прийому порівняння клімату двох кліматичних поясів. 5.Сформувати уявлення про особливості вод, їх залежність від рельєфу і клімату Африки. Ознайомити учнів з основними річковими басейнами та озерами.Розвивати картографічні навички. 6.Визначити особливості природних зон Африки. Продовжити формувати уміння працювати з кількома картами і типовим планом. 7.Удосконалити практичні навички порівнювати природні зони; підвести учнів до розуміння екологічних проблем та необхідності природоохоронних заходів. 8.Узагальнення знання учнів про природні зони. 9.Сформувати уявлення про чисельність, склад і розміщення населення Африки,виділити особливості політичної карти.Продовжити формувати навички роботи з картою. 10.Узагальнити знання учнів з теми. Визначити рівень навчальних досягнень учнів.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1.Знання про вплив географічного положення на природу материка. Уміння працювати з різними джерелами інформації. 2.Знання про вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на формування рельєфу Африки і багатство осадових та магматичних порід. Уміння характеризувати рельєф. 3.Знання про вплив різних чинників на клімат Африки. Вміння читати кліматичну карту. 4. Знання про кліматичні пояси й області, уміння характеризувати особливості клімату й розміщення кліматичних поясів,користуючись картою. 5.Знання складу вод. Уміння відзначати унікальні особливості вод суходолу з урахуванням клімату і рельєфу. Уміння описувати річку, користуючись планом і картою. 6.Знання природних зон Африки.Уміння працювати з тематичними картами атласу та типовим планом. 7.Фіксація результатів практичної роботи в зошитах (у вигляді таблиці). Уміння показати на карті заповідники і націнальні парки. 8.Знання розміщення природних зон; характерних представників рослинності і тваринного світу; прогнозування змін ПК при зміні одного з компонентів. 9.Уявлення про формування політичної карти. Уміння працювати з комплексною та політичною картами Африки, визначати фізико-географічне положення країни.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери