Світ фізичних величин

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:03, 22 серпня 2012, створена Annutka (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Світ фізичних величин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика, математика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Починаємо вивчати фізику

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис

Під час виконання цього проекту впродовж 8 тижнів, учні оволодіють теоретичними і практичними навичками фізичних вимірювань,почнуть знайомство з елементарними фізичними величинами. Будуть залучені до різних видів робіт, що стосуються створення мультимедійних презентацій, брошур та публікацій.

Повний План вивчення теми

[План вивчення теми]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

У ході виконання проекту учні оволодівають навичками 21 століття: *Оформлення, аналіз та си-нтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання.*Вміле, відпові-дальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окрес-лення, аналізу та вирішення проблем.*Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання.*Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами .*Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спіл-кування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах.*Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. *Належна та продуктивна праця разом з іншими.

За результатами вивчення теми учень:називає одиниці довжини, часу, площі поверхні, об’єму; наводить приклади застосування фізичних знань у житті людини; розрізняє та за-писує значення фізичної величини та її одиниці; записує значення фізичних величин, використовуючи приставки СІ (мікро, мілі, санти, деци, кіло, мега) для утворення крат-них і частинних одиниць;може пояснити значення фізики в житті людини, сфери застосування фізичного знання; порівняти одиниці фізичних величин, що мають приставки СІ;здатний спостерігати за різними фізичними явищами і процесами;визначає ціну поділки шкали вимірювального приладу; вміє вимірювати довжину, площу поверхні, об’єм, час;навчівся користуватися метрономом, секундоміром, лінійкою, мензуркою; дотримується правил безпеки у фізичному кабінеті.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту для аналізу рівня знань учнів з курсу природознавства, математики та комп’ютерної грамотності проводиться бесіда за підготовленими запитаннями, що дає можливість впровадження проекту відповідно до можливостей школярів. Під час створення мультимедійних презентацій учні використовують Форма оцінювання презентації. Результати виконання кожного завдання проекту розміщуються на доступному сервері, які можна переглядати,що спонукають учня до самоаналізу та порівняння своїх досягнень з іншими, що є основою формування конкурентоспроможної особистості. Індивідуальні та групові опитування, що ведуться на протязі усієї дослідницької та пошукової діяльності забезпечують контроль за якістю засвоєння навчального матеріалу. Консультації є основним інструментом для своєчасного виявлення труднощів учнів у виконанні завдань для своєчасного їх подолання. Для поточного контролю вивчення навчальної теми учням пропонуються тренувальні тести, які спонукають до аналізу рівня набутих знань. В кінці проекту учні заповнюють таблицю «ЗХД», яка підштовхує учнів до самоаналізу результатів проекту.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1 крок.

Ознайомлення учнів з різними побутовими проблемами, що пов’язані з прямими і непрямими фізичними вимірюваннями.

2 крок.

Проведення дослідницької жіяльності по виявленню приладів для вимірювання, що використовуються в побуті(вдома) та зроблять фотографії.

3 крок.

Поділ фотографій на класи (за призначенням вимірювального приладу) за яким буде закріплена одна група дітей, що почнуть роботу зі складання характеристики для кожного такого виду. В результаті такої діяльності групою буде створена мультимедійна презентація PowerPoint, що вирішуватиме проблему доцільності використання фізичних приладів. Друга група дітей буде працювати над створенням кросвордів, питання яких стосуються основних фізичних величин, вимірювальних приладів та їх призначення. Найкращі кросворди будуть розміщені на доступному сервері. Третя група дітей створить електронну добірку цікавих задач(з розв’язанням ) на застосування прямих і непрямих методів вимірювання в побуті.

4 крок.

Всі учні створять таблиці для характеристики фізичних величин; найпростіших вимірювальних приладів. Ділитимуться своїми здобутками з класом шляхом створення мультимедійних презентацій.

5 крок.

Захист мультимедійних презентацій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Анна Григорівна Гладкоскок

Фах, навчальний предмет

вчитель математики, математика та фізика

Навчальний заклад

Олександрівська ЗШ I-III ст.

Місто\село, район, область

смт. Олександрівка, Мар'їнський р-н, Донецька обл

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 13 по 17 серпня 2012 р.

Місце провведення тренінгу

Олександрівська ЗШ I-III ст.

Тренери

Коваленко Лев Олександрович