Взаємне розміщення прямих на площині

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:47, 21 серпня 2012, створена Nyshazub (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Взаємне розміщення прямих на площині

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

геометрія, інформатика,

Навчальна тема (як записано в програмі)

Взаємне розміщення прямих на площині

Вік учнів, клас

13 років,7 клас.

Стислий опис

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми «взаємне розміщення прямих на площині». Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть розділені на три групи стосовно їх побажань та нахилів, виявлених вході попереднього опитування. На підсумковому уроці перед контрольною роботою буде відведено час для представлення результату діяльності кожної з груп та захисту міні-пректів. Основні види діяльності учнів: робота з підручником, інформаційними джерелами з даної теми,проведення соціального опитування, підготовка презентації, розробка буклета-рятівника. Продукт діяльності учнів у проекті: презентація доповіді за темою «Історія вивчення паралельних прямих на площині», виготовлення буклету-рятівника за темою «Взаємне розміщення прямих на площині» проведення соціального опитування про асоціацію оточуючих предметів з паралельними прямими та створення презентації «Геометрія навколо нас».

Повний План вивчення теми

План впровадження проекту

план впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Вдосконалити навички добору, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про взаємне розміщення прямих на площині, розвивати просторову уяву. Учні навчаться використовувати ІКТ для переконливого демонстрування результатів своїх досліджень. Отримають навички роботи з Інтернет ресурсами та сформують навички Інтернет культури. Розвивають комунікативні навички, творчі здібності.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1. На початку проекту: - виявлення готовності учнів до проектної діяльності та визначення сподівань учнів від проектної діяльності; - діагностування початкового рівня володіння ІКТ учнями; - діагностування початкових знань учнів з даної теми. - оцінювання Інтернет ресурсів, які будуть використовуватись в межах проекту. 2. Впродовж роботи над проектом: - виявлення рівня обізнаності в використанні проектних технологій; - діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють. 3. Наприкінці роботи над проектом: - оцінювання рівня виконання групових проектів; - оцінювання рівня компетентності учнів в використанні ІКТ для реалізації мініпроектів; виявлення особистих нахилів кожного з учнів та розробка рекомендацій щодо подальшого їх навчання.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку навчання за цією темою потрібно: • Познайомити учнів та їх батьків з методом проектівпублікація батькам, переконати їх в життєвій необхідності оволодіти навичками проектної діяльності. • Провести діагностичний моніторинг учбових знань та вмінь учнів опитувальник та переконатись, що учні: - володіють вміннями використовувати вимірювальні прилади для визначення довжин та кутів на площині; - вміють будувати паралельні та перпендикулярні прямі за допомогою косинця; - мають навички застосування математичних знань при розв’язуванні геометричних задач; - мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет). • Опираючись на данні отриманні при опитуванні учнів, створюємо декілька груп за виявленими нахилами дітей і їх типами множинного інтелекту: логіко-математичного, мовного, просторового, природничо-натуралістичного… .На першому занятті проводиться мозковий штурм у та обговорення з класом наступних запитань: -означення кута -види кутів -якими приладами можна вимірювати кути -як побудувати перпендикулярні прямі -як побудувати паралельні прямі -як перевірити, що прямі паралельні чи перпендикулярні Проводиться демонстрація вступної презентації для учнів. Проводиться обрання тем для учнівських проектів. Уточнюється склад створених груп. Учитель проводить обговорення з класом тематичних питань даного проекту, знайомить з критеріями оцінювання учнівських презентацій та буклету. На протязі першого тижня реалізації проекту: Учитель проводить спостереження за діяльністю учнів при підготовці власних проектів та надає консультації за потребами учнів. Учні вдома чи в шкільній бібліотеці аналізують різні джерела інформації з теми проекту, проводять соціальне опитування. Учитель проводить додаткові заняття з учнями які мають недостатні знання з даної теми, мають проблеми у навчанні. Наприкінці вивчення теми перед тематичною контрольною роботою на уроці узагальнення та систематизації набутих знань учні проводять презентацію продуктів проекту: Перша група – «Геометри», учасники якої систематизували вивчений матеріал з теми, демонструють та роздають кожному учневі в класі буклет-рятівник. Друга група - «Фантазери », учасники якої проводили соцопитування про асоціацію оточуючих предметів з паралельними прямими та представляють аудиторії теоретичний матеріал по темі у вигляді презентації. Третя група – «Історики» представляють презентацію з історії дослідження паралельних прямих на площині. Учитель разом з учнями знову проводить обговорення Ключового запитання проекту, проводить оцінювання продуктів проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери