Як виросту, збудую хату

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:39, 17 серпня 2012, створена Олена Дятленко (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

“Не взявши сокири, хати не зробиш"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Штукатурно-малярна справа, математика, українська мова, природознавство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Приготування шпаклівки та нанесення її на поверхню вручну».

Вік учнів, клас

7 клас, 13 – 14 років.

Стислий опис

Проект має дослідницько-практичну спрямованість, реалізовується у 7 класі при вивченні теми «Приготування шпаклівок та нанесення їх на поверхню вручну». Учні у групах здобувають , аналізують, фіксують, відтворюють інформацію за питаннями проекту; використовують дані при освоєнні практичних навичок; побувають на екскурсії до будівельного магазину, придбають необхідні матеріали та інструменти, навчаться виготовляти шпаклювальну суміш, наносити та зачищати її; на останньому занятті з теми презентують хід вивчення теми у електронному вигляді з використанням мультимедійних засобів. Освітній продукт: презентація «Не взявши сокири, хати не зробиш».

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Мета проекту:

забезпечити засвоєння знань про види шпаклівок,їх призначення та використання у малярних роботах, про склад шпаклівок під водне та неводне фарбування, правила приготування водних та неводних шпаклівок, про прийоми роботи шпателем дерев’яним, металевимшпателем – полутерком; про прийоми зачищення укладеної шпаклівки наждачним або скляним папером;

сприяти розвитку вмінь і навичок приготування шпаклівок під водорозчинні та неводні фарби, нанесення шпаклювальних сумішей шпателем, зачищення наждачним або скляним папером укладеної шпаклювальної суміші;

виховувати вміння належної та продуктивної праці разом з іншими;

ефективного використання часу та розподілу робочого навантаження;

прийняття відповідальності за результати спільної роботи.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початковому етапі проекту знання учнів уточнювалися,оцінювалися використанням таблиці “З-Х-Д”; в ході презентації питань проекту; на основному етапі проекту використана форма самооцінювання роботи, таблиця “З-Х-Д”; на заключному етапі — робота з таблицею “З-Х-Д”, захист презентації, робота з формою оцінювання презентації.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

При вивченні навчальної теми учні досліджують наступні питання:види, призначення, використання шпаклівок у малярних роботах; приклади водяних шпаклівок; рецепт приготування мильно-клеєвої суміші; приклади шпаклівок під фарбування олійними та емалевими сумішами; рецепт приготуваня олійної шпаклівки;найменування основних компонентів для приготування шпаклівок; види інструментів для нанесення шпаклівок; прийоми роботи даними інструментами. Зясування навчальних потреб учнів відбувається за допомогою таблиці З-Х-Д, яка розміщується у слайді презентації. У Інтернет-ресурсах учні знаходять інформацію про різноманітність малярних опоряджувальних засобів, засоби їх використання; фотоматеріали зразків оздоблення приміщень. Учні використовують Інтернет для збільшення обсягу та джерел додаткової інформації, для створення освітнього продукту у вигляді електронних даних, моніторингу та контролю досягнень учнів в ході роботи над проектом. Якщо учні мають приклад роботи, то це полегшує для них засоби оформлення навчальної інформації на електронних носіях.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дятленко Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Дефектолог, Штукатурно-малярна справа

Навчальний заклад

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 32 Донецької обласної ради

Місто\село, район, область

м.Костянтинівка, Донецька обл.

Контактні дані

kov78elena@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери