Портфоліо Решетило Наталії на тему "Як логіка розум розвиває"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:17, 13 липня 2012, створена Rni2007 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Як логіка розум розвиває

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика Логіка

Навчальна тема

Вступ до логіки

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років

Стислий опис проекту

Даний навчальний проект розрахований для учнів 2 класу на тему «Логіка». Учням даю завдання скласти власний ребус (за будь-яким правилом) і створити презентацію за допомогою навчальної програми Microsoft PowerPoint. Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають мислення. Для учнів, які додатково займаються інформатикою, буде запропоновано конкурс на кращу роботу, створену власноруч.

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті.

Учні зможуть:

— Розпізнавати закономірність у розташуванні предметів

— Описувати спосіб розв'язування логічної задачі

— Орієнтуватися у розв'язуванні популярних логічних задач

— Наводити приклади задач із невизначеною умовою

— Називати правила складання ребусів

— Називати послідовність розв'язування анаграм

— Уміти розв'язувати ребуси та анаграми

— Описувати поняття «заперечення»

— Наводити приклади антонімів до слова

— Навчитись організовувати експеримент (планування, проведення, аналіз результатів, вироблення рекомендацій) в команді, спілкуватись та обмінюватись результатами

— Створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію, розповідає про метод проектів та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу, форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» на першому уроці. Протягом вивчення даної теми учні вписують свої досягнення в дану форму. Будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, розуміють Основні запитання. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці З-Х-Д. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. В підсумку роботу учнів оцінюють як вони самі (самооцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання – Чи можна навчитися мислити? Демонструють свої презентації.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери