Користувач:Криштановська
Криштановська О.М.
INTEL* Навчання для майбутнього
З досвіду застосування методу проектів
2009
Проекти в старших класах / О.М.Криштановська, – Новоград-Волинський: колегіум, 2009, 11 с.
В посібник увійшла розробка проекту з курсу
«Геометрія», математика
Комп’ютерний набір, макет:О.М.Криштановська
Кабінет інформатики
Новоград-Волинський колегіум
т. ( 04141 ) 3 – 82 – 01
E-mail: nvkolegium@email.ua
Сайт: http://nvkolegium.gotdns.org
Вчитель Криштановська Олена Миколаївна
Етапи навчального проекту І етап. Стратегія проекту Тема Многогранники Мета Висвітити історію многогранників;розглянути правильні многогранники, прослідкувати практичні та прикладні аспекти, виготовити моделі правильних многогранників. Предмети Алгебра, геометрія, інформатика, історія Клас 10 клас, 2008-2009 н.р. Приблизний час 3 тижні Друковані матеріали Аргунов Б.І. Елементарна геометрія,1966р Шаригін І.Ф.Факультативний курс з математики,1991р Тип проекту Міжпредметний
ІІ етап . Планування проекту 1. Ознайомлення учнів із загальною темою та провідною проблемою
- Новорічні скляні іграшки мають властивість розбиватися, тому кожен рік стоїть проблема – покупка нових. Але можна і зробити іграшку своїми руками. І саме іграшки в формі правильних многогранників мають чудовий вигляд. Чому правильні многогранники називають дивовижним символом симетрії? Як пов’язані між собою кількість ребер,граней і вершин правильних многогранників? Чому на картині Сальвадора Далі «Тайная вечеря» Христос із своїми учнями зображений на фоні великого святкового додекаедра? Чому піфагорійці, а потім і Платон вважав, що 5 многогранників відносяться до будови матерії в Всесвіту? Чому Кеплер пов’язував з властивостями правильних многогранників деякі властивості Сонячної системи? А скільки тайн пов’язано з пірамідою Хеопса? А чому кристали мають форму правильних многогранників? Як пов’язані між собою теорія многогранників і швейне виробництво? Як мінімізувати відходи виробництва?
- А чи хотіли б ви знати відповіді на ці запитання? - Отже, давайте створимо проект, в якому більше дізнаємося про правильні многогранники, навчимося виготовляти моделі правильних многогранників, розв’яжемо задачі на розгортки правильних многогранників та складемо власні задачі.
- Ну що ж, тоді розпочинаємо!
2. Формування груп для проведення дослідження. Вибір учнями тем групових проектів
Учні об’єдналися в групи, дали їм назви І група – « Ретро» ІІ група – «Платонові тіла» ІІІ група – « Мистецтвознавці » ІV група – « Дослідники » V група - « Пошуковці» VІ група – « Творці »
ІІІ етап. Реалізація проекту
1. Складання учнями плану роботи над проектом
2. Визначення джерел інформації
3. Розподіл обов’язків щодо пошукової діяльності між учасниками проекту
4. Самостійна пошукова робота учнів
І група
Ключове питання, яке досліджувала група «Ретро», було відтворити історію правильних многогранників ІІ група
Ключовим питанням групи « Платонові тіла », було дізнатися, чому правильні многогранники називають Платоновими тілами
ІІІ група
Ключовим питанням групи
« Мистецтвознавці », було знайти, де в мистецтві зустрічаються правильні многогранники
ІV група
Ключовим питанням групи « Дослідники », було вивчити теоретичний аспект питання
V група
Група « Пошуковці » шукала матеріал про розгортки правильних многогранників в Інтернеті та літературі, в бібліотеці та підручниках
VІ група
Група « Творці » виготовляли моделі правильних многогранників (Платонових тіл)
5. Аналіз та обробка інформації
6. Виготовлення освітнього продукту
І, ІІ, ІІІ, ІV – виготовляють слайди у презентації
V, VІ – готують сторінки у публікації
ІV етап. Підсумок проекту
1. Оформлення результатів дослідження
V етап. Захист проекту
Багато же ми цікавого дізнались про правильні многогранники!
.
1.Оцінювання загального проекту
Після того, як учні попрацювали в групах і захистились, почалось оцінювання захисту. Оцінювали роботу груп представники від кожної групи. Учні склали таблицю оцінювання, в якій кожна група оцінювала себе самостійно і отримала оцінку від інших.
2. Висновки
Отже, проект успішно захищено… Всі учні класу брали активну участь у пошуках матеріалу. Опрацювали багато книг, енциклопедій, в яких вибирали основне. Учні творчо підійшли до оформлення проекту, вчились працювати в групах, багато цікавого дізнались, поповнили свої знання з такої вельмишановної науки як геометрія, склали презентацію. Ця робота була представлена в Малу Академію Наук. В місті ця робота посіла 1 місце, в області була учасником МАН. Журі відмітило саме оригінальність проекту. Діти навчилися працювати з комп’ютером, в Internet, оформлювати роботу, в програмі Microsoft Power Point, Microsoft Publisher, учні так зацікавились роботою, що створили клуб «Знай наших», який працював на протязі роботи над проектом і досі працює. В цьому клубі учні з різних груп за чашкою чаю допомагали один одному порадами, разом шукали інформацію в Інтернеті. Дуже цікаво проходила презентація проекту. Як раз на Новий рік учні той групи, що відповідали за виготовлення новорічних іграшок у формі правильних многогранників своїми руками вчили учнів з інших груп цієї майстерності..Вчились не тільки діти, а й дорослі, вчителі. Всі були задоволені.
Учні вчились оцінювати роботу інших, співвідносити самооцінку і оцінку інших груп, склали плани на наступний рік, обирали тему майбутнього проекту. Кожного року ми їздимо в Польщу, місто Люблин, в школу №10. Цей проект було представлено на конференції, де кожна з сторін ділилась досвідом своєї роботи і планами на майбутне.
3. Деякі ресурси Інтернету.
http://www/is.svitonline.com./malinman/rus/nsv.htm
http://www.unikub.kiev.ua/MMEDIA/reports/Taisiya.htm
http://arbuz.narod.ru/
http://www.animationfaktory.com