Портфоліо "Спадковість давньоруської культури"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:42, 21 червня 2012, створена Valerivna (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Спадковість Давньоруської культури

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Укаїнська література та мова, математика, естетична культура, технологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Культурний розвиток Київської Русі в ХІ - поч. ХІІІ ст.

Вік учнів, клас

Клас 7, вік 11-13 років

Стислий опис проекту

Учні на уроках та позаурочний час спробують дати відповіді на питання, чому важливо зберігати культурні пам’ятки старовини, як вплинула Візантійська культура на формування власної культури Київської Русі, що робить уряд держави задля охорони пам’яток Давньоруської культури. Для цього вони познайомляться із додатковим матеріалом стосовно поданої теми. Знайдуть інформацію, пов’язану із охороною історичних пам’яток давнини, дадуть відповіді на питання щодо особливостей розвитку стародавньої культури. Розроблять в групі макет газети, добираючи потрібну інформацію. Розроблятимуться питання для соціологічного опитування через соціальні мережі. Підготовлені будуть презентації своїх робіт: газету, путівник «Архітектура та мистецтво Кивської Русі», результати соціологічного опитування.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Розвиток комунікативних, пізнавальних навичок. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей в історії. В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для лідерів місцевої громади. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, робити висновки, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про стан культурних пам'яток давнини. Учні навчаться збирати, демонструвати відомості опросу, добираючи відповідні графіки чи діаграми.

Опис оцінювання

На початку проекту використовується анкетування, мозкова атака для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми. Клас об’єднується в групи: «літератори», «мистецтвознавці» та «соціологи».Вчитель знайоме учнів з критеріями оцінювання проекту Група «літераторів» готує інформаційний бюлетень, в якому учні розміщають матеріали, що розповідають про найдавніші пам’ятки літератури та літописання, інші дві групи дають свої коментарі, використовують оцінювання бюлетня. Вчитель періодично переглядає ці записи та коментарі, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання відповідно до цілей. Самооцінювання дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення (контрольні списки, нагадування та підказки). До закінчення створення презентацій, газети, опитування вчитель призначає спеціальні консультації, бесіди з вчителем, проходить обговорювання у групах, щоб надати авторам робіт зворотній зв’язок щодо покращення їх робіт. Надається можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, газети,опитування.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку проекта вчитель знайоме учнів з методом проектів, роздає їм публікацію, де висвітлені основні питання цього методу, та демонструє презентацію, де ставить проблемні питання, проводить «асоціативний кущ», об’єднує в три групи. Учні в групах складають контрольний список завдань. Вчитель визначає попередні знання учнів щодо теми. Вчитель запрошує групу «Літераторів» використовувати Інтернет для того, щоб знайти матеріал про найдавніші пам’ятки літератури та літописання та підготувати бюлетень. Вчитель ознайомлює учнів з Група «Мистецтвознавців», які працюють над презентацією «Архітектура та мистецтво Київської Русі в ХІ –ХІІІ ст..». Вчитель ознайомлює учнів з ФО презентації. Група «Соціологів» готує он-лайн опитування, брошури з питаннями для однолітків школи. Впродовж роботи над проектом вчитель періодично переглядає роботи груп, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх в потрібному напрямку, він проводить анкетування, консультації. За вибором групи спілкуються за допомогою скайпу, чатів. соц. мереж. Група «Літераторів» готує бюлетень «Київська старовина». Група «Соціологів» підводять підсумки результатів опитування серед однолітків школи та он-лайн опитування. Роблять висновки. Вчитель фіксує склад малих груп та пропонує їм обговорити форми представлення результатів досліджень. Учні обговорюють структуру презентації проекту. Учитель спонукає кожну групу вдосконалювати та редагувати їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів. Після того, як кожна група зустрінеться з вчителем для консультацій, він надає їм можливість працювати самостійно, а також співпрацювати з іншими групами. На кінцевому етапі кожна група презентує свій продукт.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шваченко Тетяна Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Учитель, предмет історія

Навчальний заклад

Володарська гімназія "Софія"

Місто\село, район, область

смт Володарське, Володарський район, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06. -18.06.2012

Місце проведення тренінгу

смт Володарське

Тренери

Скриль Людмила Миколаївна