Портфоліо "Соціально-побутові пісні - скарб народу"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний план вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Українські соціально-побутові пісні – скарб народу».
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова та література, історія України, інформатика, музика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Соціально-побутові пісні
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис
Проект з української літератури, який допомагає зрозуміти, що українські побутові пісні є справжнім скарбом українського народу. Під час проекту учні отримують наступні завдання: - знайти та систематизувати теоретичний матеріал з теми «Українські соціально-побутові пісні – скарб народу» за допомогою бібліотеки та Інтернет – ресурсів; - зібрати демонстраційний матеріал та влаштувати виставку творчих доробків учнів; - знайти та систематизувати практичний матеріал за темою:«Українські соціально-побутові пісні – скарб народу» за допомогою фольклорної практики. Перед роботою над проектом учні повинні: 1. Вміти розмірковувати, робити припущення і висновки, встановлювати їх очевидність та безглуздість. 2. Бути активними, розуміти власну відповідальність за результати навчання. 3. Вільно і ризиковано мислити. 4. Знати, що ідеї можуть бути, на перший погляд, дивними, смішними і суперечливими. Бути певними, що їхня думка має значну цінність.
Повний план вивчення теми
План вивчення теми
План впровадження проекту
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Мета: формування національного самоусвідомлення, забезпечення високого рівня комунікативної компетентності, виховання любові до рідного слова, поваги до народних пісень та традицій.
Очікувані результати:
• у вихованців змінюватиметься ставлення до української культури, української пісні, національних традицій; • розвиватимуться комунікативні вміння й навички; зросте культура мовлення; • вироблятиметься в учнів стійкий інтерес до надбань духовного спадку українського народу;
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
На початку проекту використовується анкетування, мозкова атака для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про соціально-побутові пісні відбувається при діалозі. Клас об’єднується в три групи. Вчитель періодично переглядає ці записи та коментарі, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання відповідно до цілей. Самооцінювання і рефлексія дають учням можливість оцінити власний прогрес, свої думки і своє навчання, методи їх поліпшення (контрольні списки, нагадування та підказки). Учитель надає учням Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію, газету.
До закінчення створення презентацій, газети вчитель призначає спеціальні консультації, бесіди з вчителем, проходить обговорювання у групах, щоб надати авторам робіт зворотній зв’язок щодо покращення їх робіт. Надається можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, газети. Використовується Форма оцінювання командної роботи для цього оцінювання, організовується взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінюється кінцевий результат, продукт та його презентація, який надала кожна група.