Портфоліо Романиця М.Д. з теми "Творчість Івана Багряного"
[
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний план вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Творчість Івана Багряного
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література
Навчальна тема (як записано в програмі)
Творчість письменників емігрантів.
Вік учнів, клас
10 клас, 15 -16років
Стислий опис
Цей проект призначений для учнів 10-х класів. Робота над проектом дозволить розвинути в учнів аналітичне і творче мислення. Об’єктом вивчення – є творчість І. Багряного . Важливим результатом проекту є розуміння учнями умінь і навичок, яких вони набули, працюючи над проектом. Учні повинні зрозуміти, що проектні технології спрямовані на стимулювання інтересу до нових знань. На розвиток дитини через вирішення проблем і використання цих знань у практичній діяльності.
Повний план вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Учні зможуть: • працювати з додатковою літературою; • формувати інтерес до національної літератури; • компетентно орієнтуватися в сучасному просторі; • правильно працювати із роздатковим матеріалом.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Перед вивченням теми використовуємо ЗХД. [2] [3] Спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки "Що я знаю про історію написання твору «Сад Гетсиманський»?" і "Що я хочу дізнатися про порушені проблеми батьків і дітей у романі «Сад Гетсиманський»?", а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонується презентація вчителя. [4] Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. [5] У процесі виконання завдань навчального проекту учні долучаються до самоконтролю організації власної діяльності ("Лист самооцінки в ході проекту", "Рефлексія: лист просування у проекті", "Лист консультацій", "Лист індивідуальної роботи в проекті") та взаємодії роботи в групі ("Критерії самооцінки роботи в групі"). Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми З-Х-Д, [6] відмічають "Про що я дізнався". Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування за підготовленою формою «Підсумкове оцінювання», яке передбачає самооцінювання і оцінювання роботи учня вчителем. Поточне оцінювання.Опитувальник для учнів та опрацьовуємо результати[1] Підсумкове оцінювання учнівського бюлетняОцінювання бюлетеня чи вікі-статті та презентаціїОцінювання учнівської презентації . В результаті виконання поставлених завдань проекту було проведено оцінювання отриманих знаньПідсумкове оцінювання Після завершення роботи над проектом учням надається можливість презентувати створені інтелектуальні продукти. До оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". Крім того проводиться оцінювання виконаної роботи учнів та заповнені картки тест-контролю.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Учні зможуть: • працювати з додатковою літературою; • формувати інтерес до національної літератури; • компетентно орієнтуватися в сучасному просторі; • правильно працювати із роздатковим матеріалом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Романиця Марія Дмитрівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель-філолог
Навчальний заклад
Тишківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Місто\село, район, область
С. Тишківці, Городенківський р-н, Івано-Франківська обл.
Контактні дані
0343042336
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05-11.06.2012
Місце проведення тренінгу
Тишківська ЗОШ І-ІІІ ст.
Тренери
Боюк Марія ирославівна