Проект "Цей захоплюючий мікросвіт"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Цей захоплюючий мікросвіт!
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет: фізика. Додаткові предмети: українська мова, історія, біологія, інформатика, технологія, хімія. Навчальна тема: «Будова речовини»
Навчальна тема (як записано в програмі)
Навчальна тема: «Будова речовини»
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис
Цей проект для учнів 7 класу, в якому розглядаються головні питання теми «Будова речовини». Виконання цього проекту дозволить учням отримати знання з даної теми. Спочатку згадується з учнями що вони пам’ятають про молекули, атоми, речовину з курсу «Природознавства» 5 класу. Види діяльності учнів зводяться до пошуку, аналізу,відбору, систематизації необхідної інформації. Учнівськими ролями можуть бути : історики, біологи, практики, силовики, теоретики, три агрегатні групи, модельєри. Продуктом діяльності учнів у проекті будуть моделі молекул різних речовин, презентація добутої інформації, буклет.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Виконавши цей проект учні будуть знати: основнi положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини; агрегатнi стани речовини; особливостi руху атомiв i молекул речовини в рiзних агрегатних станах; прояви дифузiї в газах i рiдинах; залежнiсть лiнiйних розмiрiв твердих тiл вiд температури, ядерну модель атома; ознаки тiл у рiзних агрегатних станах;
учні будуть вміти:
розрiзняти атом i молекулу, речовину та тіло; обґрунтовувати залежнiсть швидкостi руху атомiв i молекул вiд температури; характеризувати ознаки тiл у рiзних агрегатних станах, явище дифузії; залежнiсть лiнiйних розмiрiв твердих тiл вiд температури; пояснювати атомно-молекулярну будову речовини в рiзних агрегатних станах; порiвняти фiзичнi властивостi тiл у рiзних агрегатних станах.
У процесі виконання проекту будуть формуватися наступні навички:
Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей Здійснення вибору та прийняття комплексних рішень Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами Прийняття відповідальності за результати спільної роботи Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем Належне використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації Пристосування (адаптація) до різних ролей та рівнів відповідальності Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання Бажання і здатність навчатися протягом всього життя Належна та продуктивна праця разом з іншими