Проект Рослини-радіопротектори, які зростають у зоні спостереження Хмельницької атомної електростанції

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:30, 29 листопада 2008, створена Олександр Сидоренко (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Тема наукової роботи: рослини-радіопротектори, які зростають у зоні спостереження Хмельницької атомної електростанції.

Мета наукової роботи: дослідити рослини-радіопротектори в зоні спостереження, які допомагають виведенню радіонуклідів із організму людини.

Актуальність теми: застосування людиною рослини-радіопротектори з метою профілактики виведення радіоактивних речовин.

Завдання:

• Визначити найбільш ефективні лікарські рослини-радіопротектори, що зростають у зоні спостереження ХАЕС.

• Вивчити деякі морфологічні та екологічні особливості визначених видів рослин.

• Картувати їх поширення у зоні спостереження ХАЕС.

• Визначити найбільш сприятливі комбінації лікарських рослин (лікувальні збори) для виведення радіонуклідів з організму.

• Вивчити вплив радіації на організм людини.

• Запропонувати оптимальний режим харчування (дієтологічні поради) для захисту від згубного впливу радіації та радіонуклідів.


Робота була оприлюднена на учнівській конференції. В ній використані методи: дослідження, спостереження, аналіз, моніторинг, картування. Робота складається із 55 сторінок, вступу, 7 розділів, висновку, використаних джерел, додатків.


Радіація та екологія. Це актуальне питання в останні десятиліття постає в зв’язку з тим, що людство вступило в атомне століття. Ядерна енергія в Україні використовується в усіх галузях народного господарства – промисловості, медицині, сільському господарстві, наукових дослідженнях, а також у побуті. Разом з цим значно збільшується кількість людей, які безпосередньо професіонально та непрофесійно пов’язані з іонізуючим випромінюванням.

Особливо актуальне це питання для жителів міст-супутників атомних станцій, евакуйованих із зони відчуження ЧАЕС, проживаючих в зонах посиленого радіоактивного контролю. Боротися з впливом цього випромінювання на людський організм допомагають радіопротектори – живі організми, які поглинають радіацію (іонізуюче випромінювання) і можуть ділитися на групи з врахуванням їхньої хімічної природи, тривалості і ймовірного механізму захисної дії або фармакологічного ефекту. Об‘єктом моїх досліджень стали рослини з радіопротекторними властивостями, що зростають в зоні спостереження Хмельницької атомної станції. Я вирішила дослідити рослини-радіпротектори, які можна використовувати у профілактиці радіаційних ефектів в пост чорнобильському сьогоденні.