Портфоліо "Моє Місто"
Зміст
Назва проекту
Моє місто
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Предмет- інформатика, навчальна тема- Комп’ютерні презентації та публікації, опрацювання мультимедійних даних, з години.
Навчальна тема (як записано в програмі)
3.2. Опрацювання мультимедійних даних (3 год.)
Вік учнів, клас
10 клас , 16 років.
Стислий опис
Навчальний проект «Моє місто» виконують учні 10 класу з предмету Інформатика. Тема "Комп’ютерні презентації та публікації", опрацювання мультимедійних даних, з години. Основні види діяльності учнів-учні опрацьовують теоретичний матеріал, а саме: поняття про мультимедійні дані та їхнє опрацювання, додавання звукових і відео-об’єктів до слайдових презентацій, створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій) програмами MOVIE MAKER та NERO, складають сценарій кліпу, підбирають музику, виконують монтаж кліпу. Відеоматеріалом може слугувати набір фото та відео рідного міста.
Повний План вивчення теми
Перед початком роботи над проектом учні ,навчаючись у 9 класі, фотографують рідне місто у різні пори року і вже мають відзнятий матеріал. Далі вчитель знайомить учнів з презентацією вчителя з метою усвідомлення мети, цілей, усвідомлення очікуваних результатів. Учні переглядають фільм вчителя і мають можливість з’ясувати усі питання. Далі вивчають теоретичний матеріал за підручником та інструкціями вчителя щодо роботи з MOVIE MAKER та NERO. Учні класу об’єднуються у 2 групи по 6 учнів. 1 учень є «сценаристом», 1 учень є «звукорежисером»,4 учня є «режисерами», що компонують фільм. Кожен учень групи «режисерів» отримує тему, а саме: «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь». Далі учні за складеним сценарієм «сценаристів» компонують фільм, використовуючи анімацію, відео-переходи, звук у різних програмних середовищах. Фільм буде презентований на святі «День міста». Після опрацювання можливостей програм та роботи з ними групи створюють буклет щодо рекомендацій для роботи з кожною програмою. В подальшому кожен учасник проекту самостійно обере програму для роботи. Оцінці підлягають навички та вміння працювати у групах, якість та креативне рішення створеного фільму, якість буклету згідно формам оцінювання відео та буклету. Диференціація навчання: Учні, які мають проблеми у навчанні, виконують роботу за чіткими інструкціями, мають можливість звертатися за консультаціями до вчителя, учнів-консультантів. Учні з високим рівнем досягнень обирають додаткові завдання. На допомогу учням стануть у пригоді інструкції вчителя щодо роботи з програмами MOVIE MAKER та NERO,презентація для учнів, щоб усвідомити мету проекту, консультації вчителя щодо питань, що виникли у процесі роботи, кліп-зразок щодо використання MOVIE MAKER та NERO.
Навчальні цілі
Учні зможуть: швидко та ефективно шукати інформацію про мультимедійні дані, формати аудіо- та відео файлів, мультимедійні програвачі, засоби перетворення аудіо- та відео форматів, додавання відео кліпів, звукових ефектів та мовного супроводу до слайдової презентації, програмне забезпечення для опрацювання мультимедійних даних, захоплення аудіо та відео, створення кліпів, оформляти у вигляді буклету висновків щодо вибору ПО. Учні навчаться настроювати та використовувати часові параметри аудіо- та відеоряду,додавати до відео-кліпу відео-ефектів та настроювати переходи між його фрагментами,на одному і тому ж матеріалі учні зможуть створити відео- кліпи різними програмами MOVIE MAKER та NERO,презентувати роботу. Із запропонованих програм для подальшого використання оберуть більвподобану.
Оцінювання учнів
Згідо форм Крітерієв оцінювання
Форма оцінювання Фільму
Діяльність учнів
Учні повинні вміти користуватися фотоапаратом та фотокамерою, вміти завантажувати інформацію, вибирати необхідні ракурси фото, вміти правильно акцентувати увагу глядача на головному змісті, деталях. Перед початком роботи над проектом учні ,навчаючись у 9 класі, фотографують рідне місто у різні пори року і вже мають відзнятий матеріал. Далі вчитель знайомить учнів з презентацією вчителя з метою усвідомлення мети, цілей, усвідомлення очікуваних результатів. Учні переглядають фільм вчителя і мають можливість з’ясувати усі питання. Далі вивчають теоретичний матеріал за підручником та інструкціями вчителя щодо роботи з MOVIE MAKER та NERO. Учні класу об’єднуються у 2групи по 6 учнів. 1 учень є «сценаристом», 1 учень є «звукорежисером»,4 учня є «режисерами», що компонують фільм. Кожен учень групи «режисерів» отримує тему, а саме: «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь». Далі учні за складеним сценарієм «сценаристів» компонують фільм, використовуючи анімацію, відео-переходи, звук у різних програмних середовищах. Фільм буде презентований на святі «День міста». Після опрацювання можливостей програм та роботи з ними групи створюють буклет щодо рекомендацій для роботи з кожною програмою. В подальшому кожен учасник проекту самостійно обере програму для роботи. Оцінці підлягають навички та вміння працювати у групах, якість та креативне рішення створеного фільму, якість буклету згідно формам оцінювання відео та буклету. Диференціація навчання: Учні, які мають проблеми у навчанні, виконують роботу за чіткими інструкціями, мають можливість звертатися за консультаціями до вчителя, учнів-консультантів. Учні з високим рівнем досягнень обирають додаткові завдання. На допомогу учням стануть у пригоді інструкції вчителя щодо роботи з програмами MOVIE MAKER та NERO,презентація для учнів, щоб усвідомити мету проекту, консультації вчителя щодо питань, що виникли у процесі роботи, кліп-зразок щодо використання MOVIE MAKER та NERO.
Діяльність вчителя
Вчитель розробляє критерії оцінювання буклету,фільму. Знайомить учнів з критеріями оцінювання,здійснює контроль на початку проекту,поточний контроль, переглядає презентацію фільму,оцінює фільм.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Нікітенко Лариса
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики та інформатики.
Навчальний заклад
Амвросіївська ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Амвросіївської районної ради Донецької області
Місто\село, район, область
Амвросіївка
Контактні дані
0625923031
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
28.05.2012-02.06.2012
Місце проведення тренінгу
Донецький інститут післядипломної педагогічної освіти.
Тренери
Герман Артем Юрійович