Портфоліо "Технологія виготовлення швабри"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:40, 9 червня 2012, створена Zetta261 (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Технологія виготовлення швабри

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Столярна справа

Навчальна тема (як записано в програмі)

Виготовлення нескладних виробів з кількох деталей

Вік учнів, клас

6 клас, 13 років

Стислий опис

У результаті участі в проекті учні сформують навички дослідницької діяльності на основі спільної праці, уміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, організації досліджень та оцінювання інформації; навчаться швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати, вірно та творчо використовувати дані для створення блогу, мультимедійної презентації ; набуватимуть досвіду прийняття відповідальності за результати спільної роботи. В результаті участі у проекті учні зможуть дізнатися про властивості та практичне значення технологічних операшй (стругання, пиляння, свердлення), знайдуть цікаві відомості про властивості деревини, естетику виробів, способів оброблення, функціональне призначення. Вони вивчать основні поняття економіки, екології. У проекті планується об’єднати учнів у 3 групи по 2 учня. В складі групи інженер-конструктор (відповідає за вибір конструкції швабри), технолог (відповідає за планування порядку виготовлення ).

Повний План вивчення теми

план

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні вивчать основні знання про технологію виготовлення виробів і виробити вміння і навички, застосовувати їх при виконанні практичного завдання. Учні зможуть назвати шляхи практичного застосування запропонованого виробу для діяльності людини та історію виникнення, мають створити мультимедійну презентацію. Учні набудуть навички самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі, критично оцінювати та аналізувати інформацію, вміння працювати в групі при розробці оригінальної конструкції виробу, технологічної документації.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1. Використовую [вхідне оцінювання][1] до початку вивчення теми для того, щоб спланувати процес навчання (приклад: дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати упродовж вивчення теми). 2. Влаштовую додаткові регулярні консультації з учнями, щоб забезпечити зворотний зв’язок, надати пропозиції, забезпечити краще навчання та своєчасно відповідати на їх запитання. 3. Учні оцінюють себе самі. 4. Учні беруть участь у оцінюванні однокласників. 5. Учні створюють та використовують план виконання проекту для відслідковування власного навчання та працюють, щоб бути самоспрямованими у процесі навчання. Послідовність оцінювання Перед початком проекту Проведення обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учительські консультації Постановка запитань Груповий план Під час проекту Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Попросіть учнів використати форму оцінювання презентації та зворотний зв'язок однокласників для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал використовувати ту ж саму форму оцінювання презентації проекту.

Після завершення проекту Захист проекту Результат проекту (готовий виріб)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

1. На початку проекту знйомимо з методом проектів([2]) використовуємо учительську презентацію для мотивації діяльності учнів у проекті та пояснення про методи та засоби оцінювання. 2.Організовуємо пошук учнями корисної інформації в Інтернеті про моделі швабри. 3. Учні використовують блоги для того, щоб ділитися інформацією про хід виконання проекту. 4.Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання 5.Учні знайомляться з проблемою проекту. 6.Вчитель з'ясовує попередні знання учнів за допомогою З-Х-Д таблиці, яку кожен учень заповнює особисто. 7. «Інженери» шукають можливі конструкції, історичне минуле та сучасне застосування, результатом їх роботи буде сторінка у презентації « Моделі швабри» 8. Технологи вивчають основний теоретичний матеріал теми та способи виготовлення і все це відображають спочатку у плані роботи, а потім у технологічній карті ,створюють мультимедійну презентацію « Творчий проект «Швабра»». При вивченні теми учні обмірковують питання: Який вид з’єднань можна застосувати для виготовлення швабри? Чи можна застосувати деревину дуба для виготовлення швабри? Чи можливi дефекти деревини для виготовлення деталей швабри?Якщо можливі то назвіть їх?

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зав'ялов Олександр Сергійович


Фах, навчальний предмет

Столярна справа


Навчальний заклад

Тоезька спеціальна школа інтернат


Місто\село, район, область

Торез

Контактні дані

zetta261@gmail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06-09.06 2012

Місце проведення тренінгу

Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильович