Створення екологічного паспорту Центрального парку м. Маріуполя
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Створення екологічного паспорту Центрального парку м. Маріуполя
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Організм та навколишнє середовище
Вік учнів, клас
12-17 років, 7-8 та 10-11 класи
Стислий опис
Проект розраховано на учнів 7-8-х та 10-11-х класів (груп), який охоплює теми: «Організм та середовище існування», «Рівні організації життя», «Надорганізмові системи». Учні, об’єднавшись у групи, проводять поетапні дослідження, які включають: • Попередній опис екологічних умов Центрального міського парку м. Маріуполя; • Створення пробних майданчиків та дослідницьких маршрутів у парковій зоні; • Збір зразків рослин та облік тварин під час польових досліджень; • Визначення зібраних та зафіксованих видів рослин та тварин; • Екологічне ранжирування видів, що мешкають у парковій зоні; • Встановлюють можливі причини отриманого ранжування. Під час виконання цієї роботи учні виконують ролі вчених-дослідників, модераторів творчих груп, експертів-консультантів та доповідачів тощо. По закінченню досліджень, на основі отриманих матеріалів створюється екологічний паспорт парку, який може мати вигляд презентації, публікації (інформаційного стенду) або учбового фільму.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
• Вивчення та розкриття змісту основних понять задіяних у проекті учбових тем – життя, організм, навколишнє середовище, екологічні фактори тощо; • Вдосконалення навичок польових та лабораторних досліджень; • Вдосконалення навичок роботи з ПК, а саме: Вміння працювати з програмним пакетом «MS Office»; Вміння працювати із Інтернет-браузерами та почтовими клієнтами; • Вдосконалення навичок групової роботи та її модерації; • Розвиток вміння планувати власний час; • Формування та вдосконалення вміння презентувати результати власної роботи.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування із використанням відповідної форми («Форма для опитування учнів»). На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовуються метод мозкового штурму та круглі столи, засобом оцінювання яких можуть бути критерії оцінювання із предмету (біологія, інформатика). Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці «ЗХД». Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів, із подальшим використанням цих записів при плануванні власної діяльності та оцінювання проектної роботи учнів. Під час роботи над проектом учні використовують форму оцінювання презентації (або іншої форми представлення результатів проекту) Оцінювання здійснюється щоденно, на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів (на цьому етапі можна задіяти групу експертів). Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується «Контрольний список самоспрямування у навчанні». На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи, а також демонстраційний продукт (презентація, фільм, інформаційний стенд тощо). Для оцінювання використовується та ж сама форма для оцінювання презентації (фільму,публікації тощо).