Навчальний проект "Реальніше за реальність"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:19, 1 липня 2017, створена Kcml2011 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

«Комп’ютерна графіка»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, Медіакультура, художня культура

Вік учнів, клас

9 клас, учні 14-15 років.

Стислий опис проекту

Проект призначений для учнів 9 класу і присвячений отриманню практичних навичок обробки фотозображень: створенню колажів, вільному малюванню, корекції та підготовці графічних зображень до друку, скануванню та ретуші фотографій, негативів, слайдів. Можливі учнівські ролі: дизайнери, фотографи, митці, редактори. Продукти діяльності: створення колажів (з метою участі у Всеукраїнському Вінницькому конкурсі веб-дизайну та комп’ютерної графіки). Проект можна застосовувати при вивченні теми «Комп’ютерна графіка».

План вивчення теми

плани

Оцінювання

Упродовж всьрго навчального проекту «Реальніше за реальність» проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, створюють презентації, які викладають на блозі, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Формуюче оцінювання проходить за допомогою веб-форми( вхідного оцінювання знань), ЗХД таблиці, організаційної діаграми, опитування, практичних робіт, тестування. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії.

інструменти оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

І етап підготовчий(вчитель) - Зібрати всі необхідні форми і дозволи щодо використання авторських матеріалів. - Підготувати необхідні книги по роботі з фотошопом, приклади фотографій, ескізи, електронні матеріали , посилання на Інтернет ресурси. ІI етап організаційний(вчитель+учні) - Мотивація і постановка проблеми. Представлення проекту за допомогою учительської презентації та публікації, демонстрація прикладів робіт старших учнів. - « Мозковий штурм » пошуку можливих напрямків дослідження і вирішення даної проблеми Організація діяльності (об'єднуються в групи). Дослідницькі завдання: І групі – дизайнери, які міркують над темою створення «гарної» фотографії; ІІ групі – фотографи, які досліджують, чи кожен зможе бути фотографом і що для цього потрібно; IIIгрупа – митці, які «виводять» правило створення якісних колажів; IVгрупа – редактори, які роблять корекцію, ретуш та реалізують кінцеву обробку фотографій для колажів в PhotoShop. Пояснення вчителем особливостей пошукової діяльності за допомогою Інтернет, додаткової літератури (консультації, додаткові заняття, робота консульт - пунктів). - Обговорити дотримання авторських прав та пошукової культури. ІІІ етап пошуково –дослідний(вчитель+учні) - Пошук та збір інформації (книги, ресурси Інтернет). - Систематизація зібраного матеріалу, аналіз його важливості, необхідності і цінності. - Демонстрація вчителем основ роботи з офісними програмами групам учнів . - Постійна робота різноманітних консульт-пунктів та пунктів «Швидкої WEB-допомоги» - Знайомство і обговорення критеріїв оцінювання кожного етапу роботи і кінцевого результату. ІV етап « Працюй і твори! »(учні) Учні працюють зі своїми матеріалами та застосовують свої вміння створювати нові зображення й рисунки, редагувати наявні та заповнюють сторінки блогу. V етап Підсумковий(учитель+учні) - Захист свого кінцевого продукту на творчому вечорі-звіті, на який запрошуються учні 8-9 класів, батьки, вчителі ; - Підсумкова конференція, на якій учні аналізують роботу над проектом і свої результати , підводять підсумки, проводять оцінювання ; - Оцінювання результатів роботи проходить так: оцінювання учнями, самооцінювання та оцінювання вчителем ; - Планується робота на майбутнє. діяльність вчителя

діяльність учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шарафутдінова Олена Валеріївна

Фах, навчальний предмет

вчитель іеформатики

Навчальний заклад

КриворізькийЦентрально-Міський ліцей

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.2017 –24.06.2017

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа №8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна