Портфоліо проекту "Школа пішохідних наук"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:17, 30 січня 2017, створена Оксана Бутчак (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Школа пішохідних наук

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект розроблено для кращого засвоєння циклу тем з курсу «Основи здоров’я». В Державному освітньому стандарті ця тема представлена як «Соціальна складова здоров’я». Висвітлення даної теми також має місце в навчальних предметах «Літературне читання», «Образотворче мистецтво», а також регулярно застосовується у виховній роботі та під час профілактичних інструктажів.

Вік учнів, клас

2 клас, вік дітей 7-8 років.

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Школа пішохідних наук» відповідає навчальним темам «Безпека на дорозі», «Як переходити дорогу. Дорожня розмітка», « Перехрестя», які у учнів 2 класу складають цикл уроків з правил дорожнього руху і вивчаються у лютому-березні. Проектом передбачено орієнтований пошук відповідей на поставлені запитання. В основу проекту покладено застосування активних методів навчання та впровадження елементів проектної діяльності. Проект має на увазі співпрацю «вчитель - учні - батьки». Вчителю відведено консультативну та організаційну роль. Учням - навчально-пошукову, з елементами творчості.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів відбувається за допомогою усного опитування, тестувань, діаграм Вена, таблиці «ЗХД», оціночних таблиць, форм оцінювання наприкінці кожного етапу проекту.

Оціночна таблиця презентації проекту

Оціночна таблиця публікації проекту

Форма оцінювання комп'ютерних робіт

Форма оцінювання Порфоліо

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання публікації

Форма оцінювання блогу

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту учні знайомляться з буклетом «Метод проектів». Вчитель проводить вхідне тестування, щоб оцінити рівень знань учнів. Учні заповнюють таблицю «ЗХД». Вчитель, враховуючи бажання учнів, ділить їх на групи: теоретики, дослідники, літератори, творча група. Учні кожної групи шукають потрібну інформацію у підручниках, додатковій літературі, а також використовують Інтернет - ресурси.

Робота 1 групи: учні групи «Літератори» шукають загадки та вірші по темі ПДР, складають оповідання.

Робота 2 група :«Теоретики» шукають теоретичні відомості стосовно учасників дорожнього руху, правил безпечної поведінки на дорозі.

Робота 3 група: учні групи «Дослідники» досліджують стан доріг та тротуарів пришкільної території, наявність на дорогах технічних засобів та знаків дорожнього руху, рахують кількість світлофорів на території сусідніх житлових масивів.

Робота 4 групи: «Творча група» анонсує і проводить конкурс малюнків за темою «Знай і поважай ПДР», займається розробкою блогу, оформлює зібрані матеріали у презентацію.

На кожному етапі роботи вчитель корегує роботу учнів. Вчитель знайомить учнів з правилами роботи в Інтернеті та з презентацією про авторські права. В ході роботи над проектом учні вибирають найголовніше та найбільш доцільне, що стосується теми та завданню групи. Учні роблять висновки та оформлюють їх у вигляді презентації, публікації. Творча група узагальнює всю інформацію та оформлює її у вигляді загальної презентації та блогу. Захист проекту відбувається перед однолітками та батьками.

Буклет "Метод проектів"

Презентація вчителя

Вхідне тестування

Діаграма Вена

Таблиці ЗХД

Презентація для учнів про авторське право

Презентація фасилітація

Презентація шаблон

Буклет учнів

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бутчак Оксана Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

КЗО "СЗШ № 54" ДМР

Місто\село, район, область

м. Дніпро

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.12.16 - 17.12.16

Місце проведення тренінгу

КЗО "СЗШ № 54" ДМР


Тренери

Гуляєва Олена Іванівна