Навчальний проект до теми "Забруднення поверхневих вод України"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Роль води на землі"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, природознавство.
Вік учнів, клас
12-13 років, 5-6 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Під час роботи над проектом учні виявляли, чи існує «жива» та «мертва» вода в сучасному житті, в Україні; аналізували стан питних вод України; встановлювали, чи є в Україні води, що мають лікувальні властивості, шукали альтернативу водопровідній воді, з’ясовували значення «живої» води для організмів; проводили досліди щодо впливу талої води на розвиток рослин; крім цього вчилися стисло, чітко, зручно, ефективно представляти результати власних досліджень за допомогою діаграм, презентацій, публікації, веб-сайту, ілюструвати ідеї, висновки, комбінуючи текст і зображення, удосконалювали вміння збирати й обробляти інформацію, використовуючи форми опитування, ресурси Internet, вчилися аргументовано доводити власну думку; виховувалися патріотичні почуття, почуття шанобливого ставлення до власного здоров’я, навколишнього середовища. Проект тривав 3 тижні. Складався з двох частин - теоретичної та практичної. З метою ефективної роботи над проектом учні працювали за групами, кожна мала конкретний обсяг завдань, що містилися в учительській презентаці.
План вивчення теми (вставити файл)
[]
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
У якому стані перебувають водойми на планеті Земля? Що треба робити, щоб не допустити їх остаточної загибелі? Як визначити якість води, яку ми п'ємо? На ці питання ми будемо відповідати разом у цьому проекті і спробуємо зробити все, що в наших силах, щоб зберегти те, що щедро подарувала нам природа.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Вчитель проводить дискусію щодо того як людина змінює природнє середовище Знайомить учнів з презентацією Проекту «Вода на землі». Ознайомивши учнів з довідкою про властивості води, її агрегатний стан, вчитель пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали. Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з властивостями води, її використання, та охороною водних багатств. Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Учитель об’єднує учнів в 4 групи за бажанням учнів. Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. На початку роботи над проектом вчитель ставить проблемне питання «Чому виникає потреба у воді, адже ми говорили, що ¾ планети – це вода». Учні, використовуючи матеріали сайтів, шукають відповідь на питання. Учні навчаться більш критично ставитися до будь-якої інформації перевіряти її на достовірність, серйозно підходити до використання web-ресурсу.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія Миколаївна Мотуз
Фах, навчальний предмет
Учитель географії
Навчальний заклад
Магдалинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
Магдалинівка, Дніпропетровська область
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
початок тренінгу - 7 квітня, закінчення - 19 квітня 2014 року
Місце проведення тренінгу
Магдалинівська загальноосвітня школа