Wiki стаття "Використання графічних елементів у текстових документах"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:38, 3 квітня 2012, створена Забіяка Оксана (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Використання графічних елеменетів у текстових документах


IMG 2576 s.jpg

Автори проекту

Учні 10 класу Кролевецького навчально-виховного комплексу № 4

Тема дослідження

Графічні елементи в текстових документах

Проблема дослідження

Як використовуються графіка в текстових документах

Гіпотеза дослідження

Сучасне суспільство не уявляє свого життя без кольорових зображень, кінофільмів, але як це зробити

Мета дослідження

З'ясувати як досліджується графіка в та які графічні елементи можуть використовуватися в текстових документах.

Результати дослідження

Для роботи з текстовою інформацією призначені спеціальні програми, які називаються текстовими редакторами або процесорами. Зараз існує велика кількість різних ТР, особливе місце серед них займає ТР WORD. Текстовий документ - це будь-яка інформація зображена символами клавіатури комп'ютера. Документи, створені в WORD, можуть складатися з тексту, графіки та інших об'єктів, наприклад звук та відеокліпи. Особливе місце звичайно займає графіка в тексті, адже текст набагато є читаємим, якщо він містить малюнок. Для вставлення графічних зображень у документ використовують елементи керування групи Зображення вкладки Вставлення: - Рисунок - для встановлення графічних зображень

- Графіка - для вставлення графічних зображень з готових колекцій

- Фігури - для вставлення графічних примітивів

- WordArt - для вставлення різноманітних схем

Графічні зображення, вставлені в текстовий документ, мають певні валастивості - розмір зображення, спосіб обтікання зображення текстом, колір, товщина та штрихи ліній контуру, заливки рисунка, спосіб розташування на сторінці тощо.

Для вставлення в документ графічних зображень використовують спеціальні програми - графічні фільтри. Одні з них встановлюються під час інсталяції MS Office, інші потрібно встановлювати додатково. Вставлені в текстовий документ графічні зображення можна редагувати та форматувати. Перед тим, як виконати будь-які операції з рисунком, його потрібно виділити,Ж вибравши вказівником. Навколо виділеного зображення з'являєтться контур у вигляді тонкої рамки з маркерами змінення розмірів, а для деяких графічних зображень і маркер обертання.

Операції копіювання, переміщення, видалення вставлених графічних зображень у текстовому документі виконуються відомим способами: команди контекстного меню, сполучення клавіш та ін. Перемістити або скопіювати об'єкт в інше мцісце документа можна і перетягуванням.

Слід пам'ятати, що вставлене зображення приєднується до оточуючого тексту і, якщо абзац, який містить це зображення, переміщується в інше місце документа, то рисунок пересовується разом з ним. Форматування графічних зображень виконується з використанням елементів керування вкладки Формат. Якщо в текстовий документ планується вставити кілька графічних об'єктів, а потім з них сформувати одне зображення, то бажано розміщувати їх у документі на полотні - спеціально виділеній області документа. Полотно встановлює розміри всього зображення на аркуші, допомагає впорядкувати його окремі об'єкти, здійснювати його редагування. Розміри полотна можна змінити, використовуючи маркери зміни розмірів. Як результат діяльності ми створили презентацію та та публікацію, де використали дані знання, уміння та навички.

Висновки

Провівши дослідження та проаналізувавши види графіки в текстовому докукменті можна сказати, що він дійсно допомагає нам урізноманітнити текст та зробити його більш привабливим та читаємим.

Корисні ресурси

http://uk.wikipedia.org/wiki/Кролевець

http://krolevets.com/museum.php?zaly

http://krolevets.com/photos_monuments.php