Портфоліо Осипова Людмила Олександрівна

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:59, 23 травня 2016, створена Osypova92mila (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вода має бути чистою

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, Сходинки до інформатики

Вік учнів, клас

8-9 років, 3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час виконання даного проекту учні досліджують, чому вода є такою важливою, чому на Землі стає все менше чистої води; обговорюють як люди запобігають забрудненню води в природі; шукатимуть шляхи збереження чистоти водойм.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою «Вода має бути чистою». Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою мережевого опитувальника, діаграми Вена та таблиці З-Х-Д. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картки успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з Буклетом по методу проектів та Презентацією основних запитань проекту "Вода маю бути чистою". За допомогою таблиці З-Х-Д виявляємо рівень інформованості учнів з даної теми. Ми живемо в інформаційному суспільстві. Величезні об’єми інформації ми отримуємо з різних джерел, а особливо з Інтернет. Як не загубитися в цих потоках інформації? Як навчитися швидко і правильно аналізувати отриману інформацію? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи «Науковці», «Дослідники» і «Екологи». Група «Науковці» знаходять інформацію про те, яке значення має вода для всього живого та чи можливо прожити без води. Група «Дослідники» - шукають корисну інформацію про те, чому забруднюється вода та чи потрібно берегти чисту воду. Група «Екологи» з'ясовують, де люди використовують воду і що може зробити кожен із нас у вирішенні глобальної проблеми збереження води. Процес створення проекту постійно висвітлюється на блозі, а за результатами дослідження створюється презентація. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Для більш успішного виконання учнями проекту вчитель створює форми само- і взаємооцінювання блогу, контрольний список для блога та контрольний список самоспрямування у навчанні. Документи з фасилітації допомагають учням більше зануритися в проблему і викликають їх на спілкування, на постановку цікавих запитань. Висновки, які зроблять учні, допоможуть їм в майбутньому більш раціонально використовувати воду та дбати про чистоту водойм.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Осипова Людмила Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів


Навчальний заклад

ЗШ №15

Місто\село, район, область

м.Павлоград

Дніпропетровська область

Контактні дані

osypova92mila@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.05.2016 р.-28.05.2016 р.


Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей


Тренери

Бондарева Раїса Григорівна