Портфоліо вчителя української мови та літератури
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Леся Українка. Драма-феєрія ― «Лісова пісня».
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
музика, інформатика
Вік учнів, клас
10 клас, вік учнів 15-16 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
За допомогою даного проекту з української літератури для учнів 10 класу діти повинні виокремити проблему душі людини; соціальний конфлікт між прагненнями людини та її матеріальним станом; психологічні конфлікти в душах Мавки й Лукаша, пов’язані із змінами в їхніх світовідчуттях. Учні на уроках та в позаурочний час спробують довідатись про світ ментальності, світ матеріального та духовного у драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», її естетичне, виховне значення, багато іншого та цікавого, застосовуючи знання з української літератури, знання комп’ютерних технологій. За результатами дослідницької роботи буде створено презентацію, вікі-статтю та публікацію.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання проходитиме за такими критеріями:повнота розкриття теми, володіння матеріалом, культура мовлення, вміння володіння аудиторією. Інструментарій включає нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, форми оцінювання, тести. Оцінюватимуться презентації, виступи учнів. Використовую такі інструменти оцінювання: підсумкові виступи, оцінювання публікації, презентації, таблиці ЗХД. Оцінювання проводиться вчителем, учнями класу. Відбувається оцінювання під час виступу учнів на уроці. Оцінки виставляються, коли виступлять всі підготовлені учні.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Вікі-сторінка групи дослідників
Під час перегляду презентації вчителя учні ознайомлюються з темою. Учитель демонструє презентацію з проблемою. У ході виконання З-Х-Д схеми та після консультацій із вчителем окреслюють план своїх дій. Учні об’єднуються в групи , розподіляють ролі. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Вчитель обговорює з дітьми проблеми безпеки в Інтернеті, спрямовує їх до спілкування й співпраці в Інтернеті. Потім групи отримують завдання, обговорюють їх, працюють із рекомендованою літературою та матеріалами Інтернету, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх та обговорюють власні думки та результати.
Завдання для груп:
1.Як через образ Мавки письменниця розкриває мрію про красиву, щиру, обдаровану, волелюбну людину, утверджує думку, що людина – творець краси?
2. Яким чином у драмі розкривається внутрішня роздвоєність духовних поривань Лукаша, його вагання між мрією й буденщиною, між поезією й прозою життя
3. Як за допомогою образів матері Лукаша й Килини письменниця зображує їх духовне обмеження, дисгармонію з природою?
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Коваленко Наталія Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Комунальний заклад "Навчально-виховний комплекс №1 м. Орджонікідзе Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
м. Орджонікідзе Дніпропетровської області
Контактні дані
kovalenkonatali.090296@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11.04.2016 - 23.04.2016 р.
Місце проведення тренінгу
КЗ "НВК№1 м.Орджонікідзе Дніпропетровської області"
Тренери
Годована Ганна Анатоліївна