Степура Лілія Василівна

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:11, 12 січня 2016, створена Pidlubnaliliya (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Мої блоги

Блог рефлексії "ПОЗИТИВ"

Блог Вчителя "Ми першокласники"

Назва навчальної теми

"Обери здорову їжу - обери майбутнє"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основий предмет - Основи здоров'я; другорядний - Інформатика

Вік учнів, клас

7-8 років, 2 клас

Стислий опис проекту

Даний проект дозволить розвивати творче мислення школярів, уміння здобувати знання з різних джерел, аналізувати факти, робити узагальнення, висловлювати власні судження, критично ставитися до думок інших. Необхідно показати учням практичне застосування знань, отриманих при вивченні теми. По завершенні роботи над проектом, учні стають «фахівцями» з даної теми.

План вивчення теми

План вивчення теми проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вихователь пропонує учням переглянути стартову презентацію, в ході якої виявляє початкові знання учнів з теми. На даному етапі учні встановлюють рівень знань з теми, питання, на які вони хотіли б дізнатись відповіді, визначаються з темами. Використовуючи опитувальник, учитель може побачити готовність учнів до роботи над проектом. Поточне оцінювання проводиться з метою виявлення прогалин в знаннях учнів з навчальної теми, координації роботи по дослідженню обраного питання, контролю правильності розуміння учнями цілей та завдань проектної діяльності. Ця робота проводиться за допомогою дидактичних ігор, кросвордів, ребусів. Також на даному етапі учні заповнюють таблицю ЗХД, в якій пов’язують свої опорні знання з прагненнями і очікуваннями від теми. Підсумкове оцінювання проводиться з метою оцінювання знань, набутих в процесі виконання роботи, оцінювання продуктів проектної групової діяльності. Проводиться у вигляді заповнення форми з прописаними критеріями оцінювання продуктів проектної діяльності.

Діяльність учнів та вчителя

Етап 1. Підготовчий. На даному етапі вчитель готує вступну презентацію та навчальну публікацію для учнів. Також на цьому етапі вчитель розробляє всі супроводжувальні матеріали: критерії оцінювання, електронний журнал проекту, опитувальник, хмару тегів, дидактичні ігри. Етап 2. Ознайомчий(1 заняття). Розпочинається робота над проектом. В ході вступної презентації вчитель виявляє знання учнів з теми, пропонує розпочати заповнення таблиці ЗХД, проводить вхідне тестування, об’єднує учнів у 3 групи: Мандрівники, Лікарі, Дієтологи. Етап 3. Аналітичний(Перший тиждень). Вчитель коригує мету і завдання кожної групи. Допомагає учням випрацювати стратегію розв’язання поставленої проблеми. Етап 4. Практичний(2 тижні, 4 заняття). На даному етапі учні розпочинають збір та обробку інформації за темою власного дослідження. Для кожної групи вчитель має продумати таке завдання, яке б носило унікальний характер в межах проекту та давало змогу охопити якнайбільше матеріалу навчальної теми. Група Лікарі має дослідити шкідливий вплив фаст-фуду на організм людини та описати основні види захворювань. Випустити публікацію. Група Дієтологи має скласти практичні поради щодо харчування людини протягом дня і оформити результати у вигляді вікі-сторінки. Група Мандрівники має створити презентацію, в якій ознайомить чим можна і не можна харчуватись в подорожі. Також кожна група має розмістити публікацію у навчальному блозі проекту. Це може бути цікавий рецепт, кросворд з теми, перелік корисних і шкідливих продуктів, тощо. На цьому етапі вчитель використовує дидактичні ігри, кросворди для пожвавлення інтересу учнів. Етап 5. Презентаційний(останнє заняття) На даному етапі учні презентують результати власного дослідження. Для оцінювання вони повинні використати критерії оцінювання презентації, критерії оцінювання публікації, критерії оцінювання блогу. Також на даному етапі учні мають оцінити свою власну діяльність і діяльність групи. Вчитель пропонує пройти тестування. Наприкінці нагороджує учнів грамотами, дипломами.


Опитувальник "Користь чи шкода!?"

Презентація вчителя (для організації)

Вчительська публікація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Степура Лілія Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Володимирівка, Томаківський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07-19 грудня 2015 рік

Місце проведення тренінгу

Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Підлубна Лілія Миколаївна