Портфоліо Москаленко Валентина Володимирівна з теми " Кубик Рубіка. Додавання і віднімання в межах 9
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Кубик Рубіка. Додавання і віднімання в межах 9.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика
Вік учнів, клас
1 клас, 7-8 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект для учнів 1 класу з математики. Даний проект розрахований для зацікавлення учнів при вивченні математики, з’ ясування ролі математики в нашому житті. Основними видами діяльності учнів в ході проекту будуть пошук інформації з історії виникнення кубика Рубіка та дослідницькі дії щодо необхідності знань з математики в нашому житті, розв’язуванні логічних завдань результатом яких буде презентація, числова шкала та діаграма усвідомлення і Таблиця зхд.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про головоломки відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д.
Під час заповнення свого блогу « Кубик Рубік. Додавання і віднімання в межах 9», який ведуть учні другої групи разом з батьками, що працюють над питанням «Чи дійсно грань кубика містить 9 кліток?» впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.
При підготовці презентації учні та батьки третьої групи, які працюють з питанням «Історія виникнення логічної головоломки» користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким третя група, що працює з питанням має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Чи дійсно грань кубика містить 9 кліток?