Портфоліо навчального проекту: "У світі коливань"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:28, 17 червня 2015, створена Рудомьотова Олена Віталіївна (обговореннявнесок) (Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

У світі коливань

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра

Інші предмети: інформатика, біологія, ГЕОМЕТРІЯ, ФІЗИКА

Вік учнів, клас

10 клас, 16 років

Стислий опис проекту

Даний проект присвячений навчальній темі "Тригонометричні функції ", яка вивчається в 10 класі.. Відповідаючи вимогам Державних стандартів, проект орієнтований на систематизацію та узагальнення вже наявних теоретичних знань, розширення та поглиблення їх за рахунок самостійного пошуку додаткового історичного матеріалу, відбору і вирішення завдань прикладного характеру, розвиток навичок знаходити, відбирати і ефективно використовувати інформацію, формулювати проблему і вирішувати її, уміння долати труднощі, формує навички роботи в команді, навички публічного виступу. Після завершення проекту учні будуть знати, яким чином поняття "тригонометрія" і "тригонометричні рівняння" виникли в алгебрі, вміти розв'язувати задачі із застосуванням тригонометрії, використовувати набуті знання і вміння для вирішення практичних завдань. Робота над проектом буде сприяти розвитку креативності, комунікативності, толерантності у дітей.

План вивчення теми (вставити файл)

план проекту та план впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку проекту вхідне тестування проводиться з метою виявлення рівня знань учнів. Також створюється таблиця ЗХД, яка доповнюється впродовж всього проекту. Протягом проекту учні проводять самооцінку відповідно до критеріїв сформульованих вчителем. Наприкінці роботи над проектом учні демонструють свої роботи, взаємооцінюють діяльність інших груп, заповнюючи відповідні бланки, проходять підсумкове тестування.

інструменти оцінювання

Вхідне опитування

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні об’єднуються в групи за рівнем навчальних досягнень. В кожній групі будуть консультанти – це учні з високим рівнем навчальних досягнень, які керують групою та допомагають менш встигаючим учням. Учні починають з складання списку якнайбільшої кількості коливних процесів, які відбуваються в різних галузях науки і техніки, які зустрічаються у природі та житті. Потім вони досліджують один з таких прикладів за допомогою Інтернету і обирають тему дослідження, пов’язану з коливними процесами( яка може бути описана за допомогою тригонометричних функцій). Потім учні виконують лабораторну роботу, щоб отримати дані для опрацювання. І група(фізики) Провести дослідження, про роль тригонометрії у фізичному описі теорії веселки і північного сяйва ІІ група(біологи) Дослідницьке завдання: побудувати графік свого біологічного ритму на поточний місяць ІІІ група (мистецтвознавці) Спланувати і провести дослідження про застосування тригонометричні функції і формул в архітектурі

Під час роботи над проектом кожна група в разі необхідності отримує консультацію вчителя. Наприкінці проекту учні захищають свої роботи, заповнюють бланки самооцінки і взаємооцінки, або пишуть контрольну роботу, або проходять підсумкове тестування . Вчитель демонструє презентацію та націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення та відповіді на ключове, тематичні за змістові питання; знайомить з формами оцінювання робіт під час дослідницької діяльності. Вчитель організовує, координує об’єднання учнів, забезпечує навчальними та довідковими матеріалами для пошукової діяльності, інструментарієм для досліджень (практичних робіт). Вчитель розробляє завдання на перевірку та закріплення набутих знань, коригує роботу учнів. Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи, а й між учасниками різних груп. В ході проекту учні завантажували презентації на загальний блог з проекту. Матеріали будуть легко доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті.

продукти діяльності вчителя

продукти діяльності учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Савонюк Ольга Вікторівна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізька Центрально-Міська гімназія

Місто\село, район, область

Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Першотравнева, 16

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.05-30.05.2015

Місце проведення тренінгу

КЦМГ

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна