Портфоліо Рибак І. В.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:01, 15 червня 2015, створена Рибак І.В. (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Наука доброти, чуйності, турботи (За повістю Григора Тютюнника «Климко»)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, українська література, історія України

Вік учнів, клас

7 клас. 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчаючи творчість Григора Тююнника повість «Климко», згідно програми з української літератури для 7 класу учні мають можливість створити власний проект. Під час роботи над проектом школярі заглибляться в етичні та моральні проблеми життя дітей під час Великої Вітчизняної війни, їх особистої відповідальності за власне життя, і намагання прийти на допомогу іншим. Під час роботи над проектом учні познайомляться із історією України у роки воєнного лихолітття, з проблемами життя і смерті, добра і зла, відповідальності за свої вчинки, порівняють життя дітей війни із сучасним життям дітей, зроблять для себе висновки про морально-етичні уроки твору Г.Тютюнника «Климко». Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів розуміння найвищої цінності життя, виробленню переконання про необхідність переборювати труднощі та проблеми. Впродовж виконання проекту учні шукають інформацію в Інтернеті, створюють власний блог, проводять анкетування. Учні використовують свої навички роботи з ІКТ, які є важливими у ХХІ столітті.

План вивчення теми (вставити файл)

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

Учень: Визначає: - тему твору; - ідейний зміст твору; - проблематику твору.

Аналізує та інтерпретує - фрагменти повісті; - ідейний зміст твору.

Характеризує: - художньо-образний зміст твору літератури; - художні засоби мови твору.

Висловлює: - власні думки;

Формує: - свій кругозір, світогляд; - внутрішній спротив насильству, війні.

Визначає: - ідейний задум автора; - місце повісті «Климко» в творчості Г.Тютюнника - значення творчості Г.Тютюнника у розвитку української літератури.

Аргументує: - свої твердження, погляди;

Оцінює: - поведінку і вчинки героїв твору;.

Використовує: - спеціальну літературознавчу термінологію, набуті знання у процесі художньо-творчої самореалізації. - допоміжні джерела інформації; - користується різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Уміє: - виразно і осмислено читати художній текст; - толерантно вести дискусію; - знаходити інформацію для збагачення знань, для літературної самоосвіти.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

План оцінювання Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом Анкетування

Мозкова атака

Обговорення

Робота з таблицями «ЗХД» Опитувальник

Таблиця «ЗХД»


Презентація Основних запитань Консультації

Самостійна робота з формами оцінювання Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки

Письмові огляди, звіти Демонстрвція блогу

Опитування

Робота з таблицями «ЗХД» Форма оцінювання блогу

Таблиця «ЗХД»

Стислий опис оцінювання Упродовж усієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички ХХІ століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форми ЗХД таблиці, організаційну діаграму, опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх детально на групових та індивідуальних консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для вікі, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використовують Бланк само оцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті.. Також використовується Форма оцінювання для роботи на вікі-сайті.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери