Навчальний проект Назаренко Юлії Олегівни : "Живі числа"
Зміст
Назва навчальної теми
"Порівняння раціональних чисел"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика. Фізика, біологія, інформатика.
Вік учнів, клас
6клас, 12 років
Стислий опис проекту
У навчальному проекті «Живі числа» (Тема: "Порівняння раціональних чисел"), що розрахований на учнів 6 класу, школярі, щоб відповісти на запитання "Як залежить навчання від чисел?", вимірюють температуру повітря на вулиці та у різних шкільних приміщеннях (класна кімната, спортзал, підвал, їдальня, трудові майстерні) і відповідно до отриманих даних проводять порівняльний аналіз отриманих значень температури та визначають комфортні умови для навчання. У своїх висновках вони пов'язують числа із умовами комфортного існування.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання проводимо у три етапи: на початку проекту таблиця ЗХД, впродовж роботи над проектом організаційна діаграма і наприкінці роботи з проектом (демонстрація захисту проекту). Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. В кінці проекту діти демонструють презентації виконаних проектів, публікації, свій блог або сторінку вікі-статті та обговорюють кожен проект між групами. • Таблиця ЗХД • Діаграма • Контрольний список для блогу проекту "Живі числа" форма оцінювання блогу Оцінювання здійснюється уподовж всього проекту з метою: • Виявлення навчальних потреб учнів визначення навчальних потреб • Заохочення до самоспрямованості у навчанні Форма оцінювання самоспрямуваня у навчанні • Набуття навичок співробітництва • Відслідковування прогресу у навчанні • Перевірки розуміння і засвоєння матеріалу • Заохочення учнів до мета пізнання (знання про своє мислення)
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком роботи над проектом вчителі, батьки та учні знайомляться з методом проектів. Вчитель роздає буклет з даного проекту учням для ознайомлення.
На початку роботи над проектом учні проходять опитування у вигляді тестових завдань.[тестові завдання] та опитування щодо забезпечення диференціації у навчанні. Для учнів які мають проблеми у навчанні доречно буде здійснити наступні кроки: по-перше, залучати їх для роботи у групи з сильнішими учнями; по-друге, давати учням посильні для виконання завдання; по-третє, запропонувати шаблон презентації для оформлення своєї роботи. Далі учні знайомляться з вступною презентацією вчителя, презентація вчителя в якій знайомляться з ключовим питанням: Чи може математика допомогти зберегти здоров’я ?. Знайомляться з тематичними питаннями: Як числа можна зв’язати з температурою? Як залежить навчання від чисел? На наступному етапі учні поділяються на групи. Для визначення навчальних потреб учнів проводиться мозковий штурм, в ході якого заповнюється таблиця ЗХД. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи. На початку виконання учнями проекту вчитель пропонує переглянути документ для фасилізації у вигляді презентації, що сприяє виникненню зацікавленності в темі та допомагає структурувати учнівські дослідження.
1 урок роботи над проектом Учні працюють у пошуковій системі з метою ознайомлення з правилом «порівняння раціональних чисел» (підручник, Інтернет). Далі за допомогою термометра вимірюють температуру повітря на вулиці та у різних шкільних приміщеннях. Здійснюють порівняння отриманих значень та вибирають форму презентації проекту: • Презентація; • Буклет; • Блог; • Вікі-сторінка.
2 урок роботи над проектом Презентація учнівського проекту.учнівський проект
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Назаренко Юлія Олегівна
Фах, навчальний предмет
вчитель математики
Навчальний заклад
Комунальний навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 9 з посиленою спортивною підготовкою"
Місто
м. Кривий Ріг , Інгулецький район, Дніпропетровська область
Відомості про тренінг
тренінг по програмі національного проекту ʺВідкритий світʺ
Дати проведення тренінгу
16.02- 28.02.2015р.
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Тренери
Харлаш Людмила Михайліна, Кущова Тетяна Анатоліївна