Портфоліо Скрипки Віктора з теми: "Фізика руками інформатики"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:17, 21 січня 2015, створена Шевченко Тетяна (обговореннявнесок) (Дати проведення тренінгу)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Фізика руками інформатики"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - інформатика, дотичні- фізика та м атематика

Навчальні цілі

Навчити учнів використовувати ІКТ під час вивчення фізичних процесів Учні повинні володіти системою знань курсу фізики з теми Графіки рівноприскореного руху, ефективно використати набуті знання з фізики в процесі розробки ІКТ технологій. Сформувати вміння використовувати ІКТ технології для побудови графіків , аналізувати отримані результати , приймати вірні рішення , презентувати результати. Сформувати вміння вести обговорення та дискусії з даної теми .Підвищити рівень комп’ютерної грамотності.

Вік учнів, клас

До виконання проекту допускаються учні 11 класу, віком 16-17 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Фізика руками інформатики", з інформатики розрахований на учнів 11 класу, він призначений для більш широкого ознайомлення учнів з можливостями використання компютерних програм під час вивчення фізики. В проекті учні займатимуться пошуковою діяльністю, будуватимуть графіки , працюватимуть з статтями та журналами. Результати своєї роботи учні викладатимуть у вигляді презентацій, публікацій, вікі-статтей.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом учні заповнюють «З-Х-Д»-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони знають, про що хочуть дізнатись і про що вже дізналися про використання інформатики на уроках фізики . Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Учні ведуть електронний-щоденник спостережень(блог) впродовж всього виконання проекту та постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення бюлетеню, учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання презентації,публікації ,яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Учитель контролює виконання кожного етапу цього плану методом дошки питань чи методом мозкового штурму. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням публікації для того ,щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для публікації, який допомагає їм створювати таку публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання та самооцінювання. Коли проект буде завершено, учні напишуть рефлексію щодо вивченого. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

1.Учитель демонструє презентацію, яка пояснює переваги навчання за методом проектів


2.Учні визначають тему , проблему гіпотезу та мету дослідження.Результат оформлений у вигляді вікі-статті "Використання засобів інформатики при вивченні рівноприскореного руху"

3.Учні вивчають теоретичний матеріал,доступні програмні засоби,ресурси інтернету.

4.За допомогою метода мозкового штурму розподіляються по групам:

1 група займалась створенням онлайн тесту-опитування для з’ясування обізнаності людей Результати роботи опублікувала у вигляді вікі-статті , онлайн тесту-опитувальника за допомогою ресурсу Google опитувальника

2 група досліджують програмні продукти призначені для побудови графіків за формулами. Результати роботи вона виклала у вигляді презентації та інформаційного бюлетеня.Також приведений приклад


3 група займалась веденням учнівського блогу з проекту .

5 Підготовка проектних робіт до захисту.

6 Захист проектних робіт. Рефлексія.

Відомості про автора

Скрипка Віктор Петрович


вчитель фізики, астрономії та інформатики


Миколаївська ЗОШ I-III ступені

село Миколаївка Роменського району Сумської області

Контактні дані viktorskripka1@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.01-27.02.2015

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти тренінг

Тренери

Кода Світлана Василівна

Шевченко Тетяна Олександрівна