Никончук Л. В.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:11, 8 листопада 2014, створена Luda 1502 (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Її величність піраміда

Вік учнів, клас

11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект передбачений для учнів 11-х класів з теми «Многогранники. Піраміда» по геометрії. При вивченні даної теми, учні детальніше знайомляться з пірамідою, з формулами для обчислення площі бічної та повної поверхні піраміди, формули для знаходження об’єму піраміди. Проект «Подорож до країни Пірамід» призначений для того, щоб зацікавити і спонукати дітей до вивчення стереометрії. Проект передбачає індивідуальну, групову роботу та роботу в парах. Учні можуть бути – доповідачами, старшими групи, екскурсоводами в минуле, практиками. В процесі роботи над проектом учні виконують практичні завдання, в результаті виконання яких повинні навчитися знаходити площу повної і бічної поверхні піраміди, знаходити об’єм піраміди. Працюють над пошуком інформації з історії математики, тобто знаходять різні визначення піраміди, які давали вчені, а також шукають різні історичні відомості про піраміди минулого і сучасні піраміди. Висновки та рефлексію записують в щоденники проекту. Під час його реалізації враховуються міжпредметні зв’ язки (історія).

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання тестів, на результатах практичної роботи, результати яких записують до учнівських щоденників проекту з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів. Учні використовують форму оцінювання для самооцінювання свого проекту. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання проекту. Після обговорення у класі оцінюють ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на основні питання та задачі практичного змісту. А також заповнюють бланк самооцінювання роботи в проекті.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для зацікавлення учнів даною темою їм пропонують асоціативну гру. Вчитель під час обговорення, разом з учнями формулює тематичні питання: Які означення піраміди були сформульовані древніми ученими? Коли були збудовані перші піраміди? Чи є піраміди за межами Єгипту? На скільки важливі піраміди? Яке практичне використання властивостей пірамід? Обговорити з учнями, як можна вирішити ці питання. Заповнити таблицю З-Х-Д і Т-схему, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають (та наприкінці вивчення теми знову обговорити її з учнями, щоб вони пересвідчились, як змінилися їх знання). Запропонувати учням пройти вхідне опитування і вести учнівський блог, де записувати основні пункти та висновки (КЗ, ТЗ, таблицю З-Х-Д, свої враження від проробленої роботи…) Перегляд вхідної презентації «Подорож до країни Пірамід». Клас ділиться на групи: «Математики». «Історики», «Архітектори», «Дослідники властивостей пірамід». Учні отримують завдання для підготовки повідомлень з історії математики та про використання властивостей пірамід в різних сферах життя. Запропонувати учням використовувати Інтернет для того, щоб знайти потрібну інформацію. Обговорити, як вони хочуть презентувати свою роботу. Вчитель повинен прослідкувати, щоб ролі були розподілені з урахуванням здібностей учнів. Вчитель проводить підготовку учнів до практичної частини проекту. Потрібно: обговорити хід роботи, обладнання, які обчислення потрібно робити . Практичну роботу виконують всі учні в парах. Висновки обговорюються і записують в щоденник. Результати своєї роботи діти записують в блог та роблять повідомлення в класі, діляться своїми враженнями і обговорюють результати дослідження. Впродовж виконання учнями їх завдань вчитель періодично зустрічається з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у вірному напрямку. Спонукає кожну групу вдосконалювати та редагувати їх роботу. Учні повинні проводити через кожні два заняття взаємооцінювання (або самооцінювання) того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту. Після того, як кожна група презентує результати своєї роботи, учні обговорюють свою участь у підготовці проекту і те як їх виступ був сприйнятий. Діляться записами зробленими в щоденнику. Завершимо вивчення теми обговоренням відповідей на тематичні та ключове запитання: Чи залишають людину байдужою піраміди? ,результати опитування

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Никончук Люда

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Лисецька ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Лисець, Дунаєвецький р-н, Хмельницька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІст., гімназія

Тренери

Сікора Віктор Миколайович