Учнівська Вікі-стаття
Зміст
Назва проекту
Життя без дробів
Автори проекту
Група ‘”Історіознавці”
Тема дослідження
Як з'явились і набули сучасного виду дроби?
Проблема дослідження
Дізнатися коли і за яких обставин з'явилися дроби.
Гіпотеза дослідження
Мета дослідження
Дослідити в яких першоджерелах вперше згадується про дроби?
Ознайомитися з дробами, які вони в Стародавньому Вавилоні?
Визначити як ставилися до дробів в Стародавній Греції?
Дослідити де вперше почали записувати дроби за допомогою чисельника і знаменника?
Дізнатись чи користувалися дробами на Русі?
Результати дослідження
Стародавній Єгипет Файл:10.png
Єгиптяни всі дроби намагались записати як суми частин, тобто дробів виду 1/n. Наприклад, замість 8/15 вони писали 1/3 + 1/5. Єдиним виключенням був дріб 2/3.
В папірусі Ахмеса є задача:
Розділити 7 хлібин між 8 людьми. Якщо різати кожну хлібину на 8 частин, прийдеться провести 49 розрізів. А по єгипетськи ця задача розв’язувалась так. Дріб 7/8 записували у вигляді частин:
1/2 + 1/4 + 1/8. Це означало, що кожній людині потрібно дати півхліба, четвертину хліба і вісьмушку хліба; тому чотири хлібини розрізаємо навпіл, два хліба - на 4 частини і один хліб - на 8 частин, після чого кожному даємо його частину.
Математичний папірус Рінда,написаний єгипетським писарем Ахмесом
Як використовувались дроби в Стародавньому Єгипті,ми змогли дізнатися за допомогою розшифровки папірусного сувою, знайденого в Луксорі в 1858 р. Генріхом Ріндом. Зараз цей сувій знаходиться в Британському музеї в Лондоні. Папірус Рінда був написаний писарем по імені Ахмес приблизно в 1650 р. до нашої ери. Це математичний рукопис, складений вчителем для своїх учнів,що готувались стати писарями.
Сучасну систему запису дробів з чисельником і знаменником створили в Індії. Лише там писали знаменник зверху, а чисельник - знизу і не писали риски дробу.