Портфоліо Костючек Наталії з теми

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:01, 18 квітня 2014, створена Костючек N (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Майстерність - запорука успіху!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет виробниче навчання з професії "Оператор комп'ютерного набору". Другорядні (дотичні) предмети: інформаційні технології, комп'ютерні технології, інформатика,технології компютерної обробки інформації.

Вік учнів, клас

II курс, 17-18 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Майстерність – запорука успіху!» розрахований на учнів груп 2 курсу, що навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)». Середній вік учнів сягає 17-18 років. Проект реалізується підчас вивчення учнями теми «Оволодіння технікою професійної роботи з клавіатурою» в процесі виробничого навчання з предмета «Оператор комп’ютерного набору» Учням пропонується об’єднатися у 3 групи, організувати роботу в «малих групах» та розподілити ролі у цих групах. Після короткої розминки (вирішення ситуаційних задач) кожній групі пропонується надрукувати ділові документи зі спеціальною термінологією. Потім кожній групі пропонується розробити та надрукувати проект із запропонованих тем. На завершальному етапі учні демонструють презентації творчих домашніх завдань у вигляді презентацій.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Процес оцінювання учнів відбувається на всіх етапах впровадження проекту. На підготовчому етапі з учнями проводиться бесіда та пропонується заповнити діаграму «Сонечко». Для визначення рівня знань учнів та рівня володіння ними програмного забезпечення учні проходять Контролюючий матеріал «Основні правила набору тексту» та заповнюють Т-схему. В процесі проектної діяльності спікер кожної групи отримує Лист оцінювання, та критеріі оцінювання презентацій. Після перегляду презентацій творчих домашніх завдань заповнюється таблиця оцінювання презентацій. По закінченню учні повторно проходять електронний тест «Основні правила набору тексту», за результатами якого заповнюється порівняльна таблиця. В ході реалізації проекту було створено контрольний список плану оцінювання та проаналізовано власну систему оцінювання. Графік оцінювання був розроблений для зручності.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проектної діяльності вчитель демонструє учням попередню презентацію, презентацію для фасилітіції та публікацію і ставить перед учнями проблему, вирішення якої є метою проекту. Мотивація учнів до активної роботи відбувається шляхом обговорення ключових і тематичних питань проекту. Під час бесіди учні заповнюють діаграму «Сонечко», Т-схему та проходять електронний тест - це дає можливість актуалізувати базові знання, визначити рівень знань учнів та потреби у додатковій інформації. Надання викладачем посилань на інтернет-ресурси дасть можливість учням здійснити пошук необхідної інформації щодо забезпечення теоретичної бази знань для виконання проектного завдання. Для ефективнї реалізації проекту вчитель складає План впровадження. Так як проект присвячений уроку виробничого навчання "Набір тексту зі спеціальною термінологією" учням роздається плакат "Розташування пальців на клавіатурі" і таблицю "Комбініції клавіш". Для актуалізіції опорних знань учні виконують практичне завдання, що складається з набору та редагування різних документів: тексту, таблиці, малюнка і тексту з трьох колонок з роздільником. Розподіл учнів на групи та розподіл ролей у групі відбувається з допомогою вчителя для корегування розподілу з урахуванням індивідуальних психологічних, інтелектуальних та інших особливостей учнів. Під час розминки групи вирішують ситуаційні задачі асаме "Як діяти в позаштатних ситуацуіях, що виникають при роботі на ПК" (15питань). Під час наступного етапу для удосконалення набутих та набуття нових практичних навичок учні друкують та форматують 3 ділових документи зі спеціальною термінологією в текстовому редакторі (Наказ, Резюме, Акт). Відпрацювання вміння професійної роботи з клавіатурою, самостійно виконувати вправи, вирішувати пізнавальні завдання виконується шляхом використання проектної технології з використанням ресурсів інтернету (кожна група презентує свій прооект). На завершальному етапі учні презентують свої творчі домашні завдання (приклад учня). Вчитель використовує методику З-Х-Д результати якої висвітлюються у діаграмі. Учні створюють рекомендації, щодо безпечної роботи в інтернеті. При вивористанні інформації з вже існуючих інформаційних джерел учні пишуть листи про авторське право. Учні створюють блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Костючек

Фах, навчальний предмет

Викладач фізики, математики, астрономії, ОБЖД також маю спеціальність "Секретар керівника, оператор комп'ютерного набору". Працюю майстром виробничого навчання з професії "Оператор комп'ютерного набору"

Навчальний заклад

Житомирський професійний політехнічний ліцей

Місто\село, район, область

Житомирський район, с.Зарічани

Контактні дані

тел. (097)511-44-46

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

8, 10, 11, 22, 24, 25 травня 2014 року

Місце проведення тренінгу

м.Житомир ЖППЛ

Тренери

Діденко Тетяна Анатоліївна, Нікончук Федір Миколайович