Портфоліо Комок Ірини з теми: "Подібність трикутників"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:41, 10 лютого 2014, створена KIrina (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Застосуваня подібності трикутників

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, фізика

Вік учнів, клас

8 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час вивчення теми «ПОДІБНІСТЬ ТРИКУТНИКІВ» у курсі геометрії 8-го класу пропонується розглянути тему «Застосування подібності трикутників» та здійснити проект «Застосування подібності трикутників». Цей проект включає ознайомлення дітей з так званою «геометрією у лісі» (чотирма способами знаходження висот об’єктів без застосування до них вимірювальних приладів). Після цього учні з’ясовують висоту футбольних воріт на пришкільному спортивному майданчику. Вони діляться на три групи: «Дослідники» - використовуючи два методи (за допомогою дзеркала, за допомогою записника) знаходять кожним з них висоту воріт, «Контролери» - вимірюють висоту воріт за допомогою рулетки, порівнюють з результатами, одержаними дослідниками, «Теоретики» - аналізують порівняння контролерів, роблять висновки, створюють вікі-сторінку проекту.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Оцінювання проводиться упродовж всього навчання за темою. Воно ґрунтується на вхідному оцінюванні знань за допомогою мозкового штурму, спеціального завдання, опитувальника, поточному оцінювання учнів (заповнення таблиць ЗХД, самооцінювання). Також оцінюється кінцевий продукт учня (вікі–стаття) за спеціальною формою.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку проекту вчитель відвідує батьківські збори, де знайомить батьків з розробленою ним публікацією про метод проектів(1, 2), опитуванням, проведеним серед вчителів про використання ними цього методу у 6-х, 8-х, 10-х класах, розповідає про переваги цього методу, відповідає на питання, що виникли, бере у батьків дозволи на публікації робіт їх дітей у мережі Інтернет.

У перший день початку роботи над проектом вчитель знайомить учнів темою проекту, з презентацією ідей проекту, проводить мозковий штурм, пропонує учням доповнити оргдіаграму, відповісти на питання опитувальника. Все це допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. Також вчитель надає перелік літератури, яку можна використати при роботі над проектом, наголошує, що інформація в Інтернеті захищається законом про авторське право (ознайомлює з презентацією про авторське право).

У презентації вчителя запропоновані деякі способи розв’язування життєвих задач з циклу “Геометрія у лісі” (знаходження висот об’єктів без застосування до них вимірювальних приладів). Також представлена головна проблема проекту: як знайти висоту футбольних воріт на пришкільному спортивному майданчику не застосовуючи вимірювальних приладів до самих воріт?

Учням пропонується заповнити таблицю ЗХД.

Вчитель пропонує розділити клас на три групи і пояснює, що кожна група повинна буде зробити. Так «Дослідники» використовуючи два з запропонованих методів (за допомогою дзеркала, за допомогою записника) знаходять кожним з них висоту воріт, «Контролери» - вимірюють висоту воріт за допомогою рулетки, порівнюють з результатами, одержаними дослідниками, «Теоретики» - аналізують порівняння контролерів та роблять висновки. В продовж проекту кожний виконує свої обов'язки, поставлені завдання.

На останньому тижні вчитель пропонує учням провести самооцінювання своєї роботи, надає їм підказки до виступу (документ для фасилітації).

Учні розробляють вікі-сторінку, присвячену дослідженню, яка оцінюється за формою.

вікі-сторінкa


Назва проекту

Застосування подібності трикутників

Автори проекту

учні 8-А класу

Тема дослідження

Застосуваня подібності трикутників

Проблема дослідження

За допомогою інструментів для вимірювання довжин (лінійка, рулетка тощо) всі учні вміють вимірювати довжину відрізка, довжину сторони трикутника, чотирикутника тощо. Якщо, наприклад, треба виміряти довжину чи ширину дошки, то зручно використати рулетку. А що робити, якщо треба знайти висоту будинку, адже вимірювати це лінійеою і, навіть, рулеткою не зручно і не доречно?

Гіпотеза дослідження

Повинні існувати інші методи знаходження довжин. Спробуємо використати методи, що ґрунтуються на використанні пар подібних трикутників.

Мета дослідження

Результати дослідження

Висновки

Корисні ресурси

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери