Педрада Модуль 10. Донецьк

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:43, 28 січня 2014, створена Литвиненко Виктория (обговореннявнесок) (/* 2 група. Як ви можете створити в своєму класі таке середовище, яке сприятиме постановці учнями відкритих запитань та спонукатиме їх д...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

1 група. Яким чином включати Основні (Ключові, Тематичні та Змістові) запитання у процес навчання та в учнівські проекти?

1. Добавление в презентации.

2. Разработка буклетов.

3. Добавление материалов в блоги и вики.

2 група. Як ви можете створити в своєму класі таке середовище, яке сприятиме постановці учнями відкритих запитань та спонукатиме їх до пошуків відповідей на ці запитання при виконанні проектів?

- Надати можливість учням задати питання після пояснення, показу чи демонстрації вчителя.

- Періодично занотовувати учням питання, які у них виникли, з теми, що вивчається.

- Пропонувати учням ставити питання вам чи іншим учням під час обговорень.

- Навчати учнів ставити конкретні питання до текстів або інших навчальних матеріалів.

3 група. Яким чином ви можете сформувати в учнів навички мислення вищих рівнів під час їх роботи над учнівськими проектами? Які типи запитань, підказок та інших допоміжних засобів ви можете використати для того, щоб заохотити учнів мислити глибоко, а не просто шукати шаблонні та вже існуючі типові, стандартні відповіді на запитання?

Постановка різних типів запитань дозволяє учням роздумувати різними й часто унікальними способами. У центрі уваги навчання за методом проектів знаходяться так звані Основні запитання, що спрямовують навчання та розвивають в учнів навички мислення вищих рівнів. Ці запитання ставляться на початку роботи учнів над проектами, учні досліджують їх і повертаються до них упродовж всієї діяльності за проектом.

Відкриті запитання вимагають від учнів уміння відстояти чи пояснити свою думку. Закриті запитання обмежені та допускають або правильну, або помилкову відповідь. Відкриті запитання є зондуючими, вони стимулюють учнів до роздумів. Правильних відповідей на них може бути багато. Адресуючи відкрите запитання групі учнів, можна отримати безмежну кількість ідей і відповідей.

Відкриті запитання:

Повідомляють учням, що є цінним і важливим

Передбачають безліч відповідей

Передбачають комунікацію учителя й учнів

Мають бути чітко сформульовані

Пожвавлюють обговорення та дебати в класі.

Ефективне застосування запитань залучає і вчителя, і учнів. Важливо, щоб учитель дав учням «час на роздуми», перш ніж вимагати від них відповіді. Час на роздум – це часовий проміжок з моменту постановки запитання до першої усної відповіді учня. Це дозволяє учням подумати, перш ніж відповідати. Також необхідно вислухати всі ідеї, а не декількох учнів. Усім, хто хоче поділитися своїми думками, треба надати таку можливість. Якщо часу обмаль, то на цей випадок для учнів мають бути передбачені, наприклад, конспекти, щоденники учня чи класна дошка, аркуш паперу, де кожен може записати свої ідеї, щоб обговорити їх пізніше.


Тренінг_за_10_версією_Intel_"Навчання_для_майбутнього"_для_працівників_ПТО_Донецької_області,_14-30_січня_2014_року