Портфоліо навчальної теми "Алгоритми і виконавці" 2 клас
Зміст
Назва навчальної теми
Алгоритми і виконавці.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- Сходинки до інформатики
- Українська мова
- Літературне читання
Вік учнів, клас
2 клас 7-8 років
Стислий опис проекту
Цей навчальний проект розрахований для учнів 2 класу з Сходинок до інформатики. Їм пропонується визначити використання алгоритмів в житті та казках. Учні працюють у групах: «Бджілки», «Сонечка». Одна група досліджує наявність алгоритмів у повсякденному житті, друга - у казках. Між учасниками групи розділені ролі: «журналіст», «інженер-проектувальник», «блогер», «дизайнер», «майстер». В процесі роботи над проектом учні ведуть блог, а в результаті отримують інформаційний буклет та робимо виставку робіт. Кінцева мета проекту оформити блог «Сходинка за сходинко» та створити інформаційний булект.
План вивчення теми
Оцінювання
- Вчитель впродовж вивчення теми використовує формуюче навчання: визначає навчальні потреби учнів (таблиці З-Х-Д).
- Відслідковує прогресу навчанні (онлайн опитувальник). Це допомагає вчителю відслідкувати знання, уміння учнів та їх індивідуальні навчальні потреби щодо цієї теми.
- Впродовж проекту учні використовують графічні схеми, підказки щодо рефлексії, форма з критеріями оцінювання, форма для оцінки блогу, контрольний список само спрямування у навчанні у процесі самооцінювання.
- Під час роботи над проектом учні створюють блог групи, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список запитань для неї, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення блогу.
- Форма оцінювання для блогу описує критерії ведення сторінки групами.
- В ході роботи над проектом спеціальна форма оцінювання дослідження використовується для самостійної оцінки дослідження, під час захисту проекту учні оцінюють один одного за певними критеріями.
- Також дають відповіді на запитання контрольного списку для самозростання.
- Кожен вчитель предметними відповідно до свого предмету оцінює зростання учнів. З літературного читання учні отримуються оцінку за складання алгоритму у казка, а при створення публікації та веденні блогу учнів оцінює вчитель української мови.
- Впродовж роботи над проектом виявлення обізнаності у використанні проектних технологій.
- Наприкінці роботи оцінювання виконання групових проектів:Контрольний список для буклету, Форма оцінювання блогу та Контрольний список для блогу;
Діяльність учнів та вчителя
1. До початку вивчення теми вчитель розробляє та роздає інформаційний буклет для батьків [3] [4] , щоб повідомити про старт проекту, пояснити зміст проекту та залучити їх до участі в дитячому проекті; готує вступну презентацію; готує попередній опитувальник для учнів.
2. Вчитель на своему блозі розміщує форму опитування та проводить інтернет-опитування учнів (за допомогою батьків) для того, щоб визначити розуміння понять.
3. Вчитель проводить співбесіди з дітьми, щоб визначити коло їх інтересів та розподілити на дві групи по 9 чоловік. Створюючи свої проекти в групах учні будуть виконувати ролі: «журналіст», «інженер-проектувальник», «блогер», «дизайнер», «майстер». Журналіст проводять опитування учнів школи під час створення буклету. Інженер-проектувальник проектує загальний проект буклету. Блогер на протязі проекту веде блог. Дизайнер займається оформленням блогу та буклету. Майстер допомагає всім учасникам групи.
4. Перед початком основної роботи вчитель проводить інструктаж по роботі за комп’ютером.
5. Вчитель демонструє учням вступну презентацію, в ході якої обговорюються ключове та тематичні запитання, аналізуються індивідуальні потреби учнів та вибудовується план роботи груп над проектом.
6. Учні після обговорення заповнюють таблицю З-Х-Д;
7. Для попереднього оцінювання учні виконують вправу "Опитування";
8. Учні створюють на комп′ютерах папку Портфоліо_проекту, де будуть зберігати всі необхідні матеріали та створені документи;
9. Учні заповнюють Опитувальник;
10. Вчитель аналізує результати опитування та проводить додаткові консультації з окремими учнями.
11. Вчитель повідляє учнів про використання матеріалу з Інтернету, інформує дітей про авторське право, захист авторських прав.
12. Учні використовуючи Microsoft Publisher створюють інформаційний буклет для учнів школи («Бджілки» досліджують алгоритми у казках, що відбувається при послідовності кроків алгоритму, «Сонечко» - у повсякденному житті, чи можливий збій у алгритмах);
13. Учні отримують контрольний список для публікації і створюють її за готовим зразком;
14. Учні отримують форму для оцінювання блогу і редагують блог згідно зразка;
15. Учні продовжують вести блог та працюють над буклетом;
16. Вчитель залучає учнів до оцінювання їх проектної діяльності заповнючи контрольний список самоспрямування у навчанні;
17. Учні демонструють та обговорюють результат своєї діяльності в парах та малих групах;
18. Учні представляють свої роботи і оцінюють один одного;
19. Учні вносять зміни з урахуванням порад однокласників;
20. Учні працюють з таблицею "З-Х-Д";
21. В заключній частині роботи над проектом кожна група демонструє свої доробки. Учитель з учнями організовують в класі виставку буклетів.
22. Після обговорення результатів дослідження вчитель повертається до ключового запитання проекту і в результаті обговорення та співставлення даних дослідження весь клас приходить до одного висновку, який і буде кінцевим результатом виконаного проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Зоряна Рога
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики, інформатики. Сходинки до інформатики.
Навчальний заклад
спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці
Місто\село, район, область
с. Васильківці Гусятинський район Тернопільська область
Контактні дані
zorka1603[at]ukr.net
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
02.01-11.01.2014 р.
Місце проведення тренінгу
спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці Гусятинського району Тернопільської області
Тренери
Барна О.В., Побережна О.І.