Визвольні змагання в Україні 1917 – 1921 рр.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Визвольні змагання в Україні 1917 – 1921 рр

Автори проекту

Група учнів 10 класу

Тема дослідження

Україна в 1919 році

Проблема дослідження

Чому українцям протягом 1917 – 1921 рр. не вдалося побудувати власної держави?

Гіпотеза дослідження

Несприятливі внутрішні і зовнішні фактори не дали можливості українцям побудувати власної держави протягом 1917 – 1921 рр.

Мета дослідження

1)Визначати хронологічну послідовність подій періоду визвольних змагань; 2)Показувати на карті місця основних подій періоду визвольних змагань та військові дії періоду громадянської війни; 3)Визначати причинно-наслідкові зв’язки між подіями, явищами та процесами періоду визвольних змагань; 4)Описувати соціально-економічне становище, повсякденне життя, настрої населення та психологічний клімат у суспільстві за часів визвольних змагань; 5)Складати політичні портрети видатних діячів Української революції.

Результати дослідження

Нами був проведений аналіз навчальної літератури, блогів, створених учителями історії. У результаті аналізу ми з’ясували, що основними причинами поразки Української революції і визвольних змагань були:

- Низький рівень національної свідомості українців і, як наслідок, слабка соціальна база визвольного руху. Очолила Українську революцію українська інтелігенція, яка розраховувала на підтримку селян. Ентелігенція була малочисельною, а селянство – політично несвідоме, неосвідчене, неорганізоване, розпорошене. Робітники, підприємці, поміщики в більшості своїй не підтримали ідею незалежності України. - Відсутність єдності в діях українських національних сил, які не пішли на компроміс в ім’я загальнонаціональних інтересів. УЦР була усунута шляхом перевороту, здійсненого П. Скоропадським; влада гетьмана була повалена в результаті повстання, організованого Директорією УНР; особисте суперництво між В Винниченком та С. Петлюрою; українські комуністи визнавали лише радянську форму правління; не було єдності між УНР і ЗУНР.

- Несприятлива міжнародна ситуація, відсутність зовнішньої підтримки. Боротьбу проти Української революції вели набагато могутніші зовнішні сили, особливо Росія та Польща, які робили все, щоб ліквідувати незалежність України. - На позиціях невизнання самостійності України стояли і російські більшовики, і російські білогвардійці. - Підтримка білогвардійських і польських інтервентів з боку Антанти, пряме втручання з їхнього боку у внутрішні справи України. - Відсутність належного розуміння значення своєї державності, українським силам бракувало зрілості й самостійності. - Жодна українська політична сила, яка приходила до влади, не змогла провести соціально – економічні реформи, які б вивели країну із глибокої кризи.

Висновки

Таким чином ми з’ясували, що майбутнє покоління борців за незалежність України візьме за приклад боротьбу українського народу в 1917 – 1921 рр.:

1. Забезпечення єдності усіх національно – патріотичних сил для досягнення спільної мети – незалежності.

2. Враховувати важливість взаємних поступок, компроміси в різних патріотичних сил, без чого неможлива єдність їхніх дій та зусиль.

3. Досягнення незалежності неможливе без глибоких соціально – економічних реформ, які відкриють перспективу поліпшення життя основної маси населення.

4. Необхідність рахування зовнішньополітичної ситуації, домагатися підтримки незалежності великими провідними державами світу.

Корисні ресурси

1. Програма для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів Суспільно-гуманітарний, художньо-естетичний, філологічний.

2. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів "Історія України. 10-11 (історичний профіль)" (авт. Кульчицький С.В., Лебедєва Ю.Г.)

3. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів "Історія України. 10-11 (профільний рівень суспільно-гуманітарний та філологічний напрям)" (авт. Пометун О.І., Гупан Н.М., Фрейман Г.О.)

4. Методичні рекомендації щодо вивчення історії України загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальних роках [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mon.gov.ua/ru/

5. Історія України* (рівень стандарту, академічний) 10 клас Кульчицький С.В., Лебедєва Ю. Г.

6. Історія України* (рівень стандарту, академічний) 10 клас Пометун О.І., Гупан Н.М., Фрейгам Г.О.

7. Історія України*(рівень стандарту, академічний) 10 клас Реєнт. О.П., Малій О.В.

8. Історія України* (профільний рівень) 10 клас Тупчяеко Ф.Г.

9. Всесвітня історія, Кіндер Г, Хільгеман В. : dtv-Atlas : Пер. З нім., Знання-Прес, 2001.

10. Історія України ХХ – початку ХХІ століття : Навч. посіб., П.П. Панченко, Н.П. Барановська, С.С. Падалка та ін.; За аг. Ред.. В. А. Смолія. – К.: Знання, 2004.

11. Історія України Бойко О. Д.: Навч. Посіб. 3-тє вид., вип., доп. – К.: Академвидав, 2007.

12. http://histua.com/personi/r/rakovskij-hristiyan-georgjovich

13. http://www.history.vn.ua/book/dovidnik2/351.html

14. http://histua.com/knigi/konspekt-lekcij-z-istoriya-ukraini/borotba-z-denikinim

15. http://histua.com/istoriya-ukraini/novitnij-chas/radyanska-vlada-v-ukraini-v-1919-1920-voennij-komunizm