Учнівська wiki-стаття "Профілактика захворювання комп'ютерним вірусом"
Зміст
Назва проекту
Медицина тут безсила
Автори проекту
Група учнів 5(9)-В класу КУ Сумська гімназія №1
Тема дослідження
Комп’ютерні віруси та засоби боротьби з ними
Проблема дослідження
Як захистити свій комп’ютер від вірусної атаки
Гіпотеза дослідження
«Кращий спосіб не хворіти - не заражатися!»
Мета дослідження
Сформувати пам’ятку для користувача ПК для захисту від комп’ютерних вірусів, сформулювавши основні дії по їх попередженню
Результати дослідження
Для одних віруси являються бізнесом. Причому не тільки для їх авторів, але і для тих, хто з цими вірусами бореться. Бо процвітання компаній, які випускають антивірусні програми не є несподіванкою ні для кого. Для других - це хобі. Хобі - збирання вірусних колекцій і хобі - написання вірусів. Для третіх - створення вірусів просто спосіб показати свою зухвалість і незалежність, в деяких колах подібна діяльність просто необхідна для підняття свого престижу. Ще для когось віруси це витвір; зустрічаються ж лікарі по покликанню, це значить, може бути і комп'ютерний лікар по покликанню. Для деяких віруси служать приводом пофілософствувати, на теми створення і розвитку комп'ютерного життя. Для інших віруси - це також стаття кримінального кодексу. А для багатьох користувачів комп'ютерів віруси - це щоденна головна біль і турбота, причина збоїв в роботі комп'ютера і ворог номер один.
Методи захисту від комп’ютерних вірусів
Існують три рубежі захисту від комп'ютерних вірусів:
• запобігання надходженню вірусів;
• запобігання вірусній атаці, якщо вірус усе-таки потрапив у комп'ютер;
• запобігання руйнівним наслідкам, якщо атака відбулася.
Є три методи реалізації рубіжної оборони: програмні методи захисту; апаратні методи захисту; організаційні методи захисту.
Засоби антивірусного захисту: Основним засобом захисту інформації є резервне копіювання найцінніших даних. Допоміжним засобом захисту інформації є антивірусні програми та засоби апаратного захисту.
Програмні засоби антивірусного захисту: • Створення образу жорсткого диска на зовнішніх носіях • Регулярне сканування жорсткого диска в пошуках комп'ютерних вірусів. • Контроль за змінами розмірів та інших атрибутів файлів. • Контроль за зверненням до жорсткого диска.