Портфоліо Литвиненко Віти Євгенівни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:20, 7 листопада 2013, створена Віта Литвинеко (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Спортивна гра. Волейбол

Основний та другорядні навчальні предмети

Фізична культура, основи здоров’я, історія

Вік учнів, клас

5 клас, 11 років

Стислий опис проекту

Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Учні зможуть познайомитись зі стійкою і переміщенням по майданчику, технікою та прийомами подачі, передачі м’яча, правилами гри у волейбол, отримують теоретичні відомості, спеціальну фізичну підготовку волейболістів, техніко-тактичну підготовку. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

План вивчення теми

Волейбол

Оцінювання

Учні будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки вони орієнтуються в темі, розуміють Основні запитання. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допогою Таблиці З-Х-Д. Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу. Під час наповнення та пошуку інформації на сайт керуються документом Критичне оцінювання веб-сторінок. Ці документи допоможуть їм ставити свої навчальні цілі. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволять оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання. В процесі роботи над блогом учні створюють публікацію та керуються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. Наприкінці роботи учні оцінюють себе самі (самооцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), а потім - вчитель, котрий керується Формою оцінювання. Під час підсумкового оцінювання учні презентують свій проект.

Діяльність учнів та вчителя

Vital1.jpg Vital2.jpg


Роботу над проектом вчитель починає задовго до реалізації самого проекту. Перш за все учитель продумує план. Для того, щоб залучити до проведення проекту своїх колег, волонтерів, учитель напередодні роботи розповсюджує публікацію про метод проектів, ставить до відома батьків. На початку роботи над проектом з метою зацікавлення учнів до пошукової та дослідницької діяльності учитель проводить мозкову атаку: ставить проблему перед дітьми, здійснює мотивацію роботи. Учні переглядають вчительську презентацію, котра стосується гри волейбол. Обговорюють правила гри.

Наступним кроком учителя є організація обговорення проекту. З метою з’ясування навчальних потреб учнів, учитель проводить попереднє оцінювання знань та умінь учнів на блозі та за таблицею З-Х-Д. В залежності від рівня знань та навчальних потреб, які були виявлені під час попереднього оцінювання, учні об'єднуються в три групи. Кожній групі дається завдання. Наприкінці вивчення теми та завершенні створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати.

Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Учні оцінюють популярність гри та її роль в фізичній підготовці. Обговорюється питання здорового способу життя серед молоді. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав.

Учні збирають інформацію щодо гри у волейбол в Інтернеті та інших засобах масової інформації (при цьому керуються Інструкцією користувацького пошуку), систематизують інформацію. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах.

Вчитель показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють новий матеріал.

З метою визначення рівня засвоєння досліджуваної теми дітьми, учитель час від часу аналізує результати та коректує подальшу роботу. Учитель оцінює кожен вид учнівської роботи. Всі оцінки, які учні отримують на протязі реалізації проекту, учителем фіксуються в щоденнику поточного оцінювання учнів.

Наприкінці реалізації проекту учитель проводить перевірку знань і умінь учнів, набутих в ході вивчення теми на блозі. Всі завдання, які виконуються учнями протягом реалізації проекту носять диференційований характер.

В результаті проектної діяльності школярі презентують техніку нападу, захисту, переміщення з м’ячем.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віта Литвиненко

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізичної культури

Навчальний заклад

Гімназія №3

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ

Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, гімназія № 3 28 жовтня - 9 листопада 2013 р

Дати проведення тренінгу

28.10.- 09.11.2013

Місце проведення тренінгу

М. Новомосковськ

Гімназія №3

Тренери

Полякова Марія Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна