Портфоліо Черніченко Олени Адольфівни для учнів 7 класу з хімії за темою "Дивна країна хімічних елементів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:50, 2 листопада 2013, створена Олена Черніченко (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дивна країна хімічних елементів

Основний та другорядні навчальні предмети

Хімія - основний

Основи здоров'я, фізика, математика, біологія, географія, історія, інформатика - другорядні

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У навчальному проекті беруть участь учні 7 класу.

Тема. Початкові хімічні поняття.

Основні види діяльності: групова, у парах, індивідуальна.

Передбачаються використання ігрових моментів, складання карток самоаналізу знань із теми, складання рекламного слогану «Хімічний елемент- це…», заповнення колонок таблиць при роботі з періодичною системою; створення проектів за темами: «Походження назв елементів», «Поширеність хімічних елементів в природі», «Як поняття про періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва допомагає розширити інформацію про хімічний елемент?».

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань та схему З-Х-Д, для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією. Учні використовують контрольний список для створення презентації, контрольний список для створення вікі-сайтів, для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів. У відповідності з розробленими критеріями оцінювання учнівських робіт - блогу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовчий етап.

Ознайомити учнів та батьків з методом проектів (буклет)

Відправити та зібрати форми щодо згоди батьків на розміщення учнівських робіт в мережі Інтернет. Провести тестування учнів на знання законів про авторське право.

Отримати доступ до учнівських файлів та їх сторінок у мережі, спільному сайті Вікі або надісланих вам електронною поштою та забезпечити надання зворотного зв`язку щодо їх робіт. Учитель інформує учнів про їх участь у проекті, демонструє мотиваційну презентацію. Приготувати пам`ятки під час роботи з різними джерелами інформації та пам`ятку з техніки безпеки під час виконання лабораторних дослідів. Зазначити час для індивідуальних консультацій під час роботи над проектом.

Основний етап.

Самостійна робота груп по виконанню завдань. Ознайомити учнів з темою проекту. Розподілити учнів на групи, розробити план дій кожного учасника. Провести аналіз зібраного матеріалу. Ознайомити учнів з критеріями оцінювання підсумкової роботи.

Заключний етап.

Підсумки. Представити презентацію та учнівський блог. Оцінити роботу кожного учасника проекту. Оцінювання роботи учасників відбувається за допомогою оцінювального листа по мірі виконання певного етапу проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Черніченко Олена Адольфівна

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії, біології


Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІступенів №110

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Контактні дані

olenachernichenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.10 - 30.10.2013р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІступенів №110

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна