Портфоліо Ковпак Л.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:28, 1 листопада 2013, створена Lidija (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Речення зі звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями)"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, українська література

Вік учнів, клас

13 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Під час вивчення зазначеної теми у 8 класі обираємо застосування навчального проекту «Форми звертань та групи вставних слів у поезії Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки» Протягом виконання проекту учні мають можливість опанувати навичками дослідницького пошуку за допомогою інтернет-ресурсів та певного переліку відповідної літератури; навичками колективної та самостійної діяльності в рамках чітко окреслених індивідуальних завдань.

План вивчення теми

План вивчення теми “Речення зі звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями)”

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання не є одноразовою подією, а скоріше безперервним процесом упродовж виконаннями учнями проекту. Попереднє оцінювання проводиться на основі психолого– педагогічних спостережень та аналізу зрізів знань попередніх тем, таблиці ЗХД, обробки матеріалів інтернет – опитувальника. На основі нього формуються групи дослідників і розподіляються функції в групах. При цьому враховуються як побажання учнів, так і думка вчителя щодо доцільності компонування груп і розподілу обов’язків в них. Інструментами оцінювання тут виступають опитування та анкетування,обговорення основних запитань, робота з таблицями «ЗХД» . Протягом проекту оцінюється діяльність кожного члена групи шляхом поточного контролю діяльності. За основні підконтрольні документи приймаємо публікації на блогах груп, анкетування, консультації, самостійну роботу з формами оцінювання (само- та взаємооцінювання), пошук та диференціація досліджуваних синтаксичних конструкцій. Учні працюють над самостійно запланованими завданнями (за диференціацією). Ведеться педагогічне спостереження за тим, як учні ставлять запитання під час роботи, тим самим коригується викладання та забезпечується правильне виконання учнями проектних завдань. З метою залучення учнів до процесу оцінювання вони забезпечуються наступним: •Чіткими критеріями оцінювання до початку виконання проекту •Моделями та інструкціями для високоякісної роботи •Можливостями для здійснення моніторингу (відслідковування ходу) власного просування учнів у навчанні.

Діяльність учнів та вчителя

За допомогою попереднього опитування та тестування вчитель формує склад груп. Допомагає учням визначити коло функціональних обов’язків (координатор, теоретики, дослідники, редактори, пошуковці, декламатори). Вчитель пропонує учням заповнити З-Х-Д схему для визначення наявних знань з теми, очікуваних результатів. Учні заповнюють запропоновану схему. Вчитель демонструє вступну презентацію з метою окреслення завдань проекту. Учні ознайомлюються з завданнями проекту та планують діяльність всередині кожної групи. Вчитель демонструє презентацію про авторське право. Учні беруть до уваги питання правомірності використання інформації, отриманої з різних джерел. Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання проекту. Учні одержують можливість відслідковувати своє просування в роботі над проектом, використовуючи ці критерії. Учні започатковують ведення колективного блокноту (у вигляді блогу), де визначається обсяг роботи кожного члена групи, відбувається обговорення дій учасників групи, висвітлюються результати роботи груп. Вчитель демонструє у вигляді презентації зразки виконаної учнівської роботи (ілюстрація вибраних синтаксичних конструкцій, опитувальник з теми) із зазначенням посилань, роз’яснює особливості оцінювання за допомогою таблиці диференційованих завдань. Учні досліджують форми звертань та групи вставних слів у збірках поезій Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки відповідно у трьох сформованих групах – «Кобзарі», «Беркути», «Українці». З метою диференціації навчання вчитель розробляє різнорівневі завдання. Учні виконують запропоновані завдання відповідно сформованості навчальних умінь і навичок. Вчитель постійно відстежує просування кожної групи до створення кінцевого продукту – учнівської презентації, проводить консультації групові та індивідуальні за окремо складеним графіком. В кінці роботи над проектом учні під керівництвом координатора кожної групи представляють результати своєї роботи (презентація, блог). Вчитель оцінює роботу груп і кожного учня зокрема відповідно до розроблених критеріїв. При цьому використовується таблиця оцінювання для сумарного обліку балів кожного учня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери