Портфоліо Демченко Т.І.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:30, 31 жовтня 2013, створена Демченко Тетяна (обговореннявнесок) (Назва навчальної теми)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Балада Т. Г. Шевченка "Тополя"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література

Вік учнів, клас

12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У 7 класі учні вивчають три твори Т.Г.Шевченка: «Мені тринадцятий минало», «Тополя», «Заповіт». Як побудувати уроки, щоб всебічно висвітлити тему і зацікавити учнів, даючи можливість кожному, залежно від здібностей, нахилів та інтересів, реалізувати себе в пізнавальній, дослідницькій, творчій діяльності? Найкраще цим вимогам відповідає метод проектів – сукупність дослідно-пошукових, проблемних методів, творчих за своєю суттю. Запропонований проект має виховну спрямованість, оскільки впливає на емоційно-чуттєву сферу учнів, спонукає до роздумів. Учні знайомляться з баладою та віршом Т.Г.Шевченка, поняттями «балада», «метаморфоза», усвідомлюють ідейно-художній зміст творів письменника; розвивають навички вдумливого питання поетичних творів, аналізу, висловлення своїх суджень про прочитане. Учні готують і представляють свої дослідження творчості Т.Г. Шевченка на предмет використання фольклору, народних традицій, образів, що відображають в своїх презентаціях.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План виконання проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку проекту: Було проведено анкетування учнів за допомогою опитувальника Реалізація проекту: 1. Впродовж роботи над проектом проводити консультації. 2. За допомогою контрольного списку «Дослідження», учні оцінять рівень проведення дослідницької роботи. 3. За допомогою контрольного список «Творчість», учитель оцінює рівень творчості учнів класу. 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія» 5. Створюється вікі-сторінка учня. Після закінчення проекту: 1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації, вікі-сайтів, повинен оцінити проекти учнів. 2. Обговорення проведення оцінювання роботи груп за допомогою форми «Оцінювання роботи групи».

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Баладу Шевченка «Тополя» пропоную для виконання учням 7 класу з предметів: українська література,образотворче мистецтво. Мета: возвеличити красу вірності, незнищеності світлих і благородних людських почуттів. Діяльність учнів організовано за методом проекту. Вчитель готує такі методичні матеріали: вхідні матеріали, моніторингове оцінювання, вихідні матеріали. На початку роботи над проектом пропоную учням переглянути презентацію вчителя та поділяю учнів на 3 групи. Учні ознайомлюються з учительською презентацією,отримують завдання: група «Літературознавці»- згрупувати автобіографічні поезії Т.Шевченка за тематикою,проаналізувати їх художні особливості;група «Мистецтвознавці» - дослідити жанрову різноманітність малярських робіт Шевченка - художника; група «Музикознавці» - з’ясувати музичну спадщину поета;дослідити значення творчості Великого Кобзаря. Учні добирають інформацію з підручників української літератури,наукових та інших друкованих видань, з інтернет – ресурсів. Результатом роботи учнів буде презентація власних проектів та створення ними вікі сторінки учнів з теми "Балада".

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Демченко Тетяна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Філолог, вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Мар'є-Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Мар'є-Дмитрівка, Софіївський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Demchenkotat13@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг проводиться в рамках програми "Відкритий світ", повний день, в кабінеті інформатики

Дати проведення тренінгу

04-16.11.2013

Місце проведення тренінгу

Мар'є-Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери