Портфоліо Качкан Ольги Володимирівни для учнів 7 класу з математики за темою "За лаштунками алгебри"
Зміст
Назва навчальної теми
За лаштунками алгебри
Основний та другорядні навчальні предмети
математика, інформатика
Вік учнів, клас
7 клас 12-13 років
Стислий опис проекту
Учні повинні навчитися розв'язувати системи лінійних рівнянь. Використовувати при цьому різноманітні способи: графічний, спосіб підстановки, спосіб додавання. застосовувати отримані знання для розв'язування прикладних задач.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання
Оцінювання учнів проводиться у продовж всієї навчальної теми До початку проекту: для оцінювання попередніх знань учнів про розв’язування систем лінійних рівнянь застосовується Опитувальник з теми «Розв’язування систем лінійних рівнянь». Окрім цього учні заповнюють в таблиці З-Х-Д два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися та організації діаграма. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують *БЛОГ ДЛЯ САМООЦІНЮВАННЯ*. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форама самооцінювання учнівської роботи , презентації (продукту). Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання, *ЖУРНАЛ САМОСПОСТЕРЕЖЕННЯ*. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання опитувальник
Діяльність учнів та вчителя
Для зацікавлення учнів проектом учитель показує *ВЛАСНУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ* в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою *ОПИТУВАЛЬНИК* Для визначення навчальних потреб учні заповнюють *ЗХД* Учні об’єднуються у три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: дослідники, науковці, практики. Досліджують скільки розв’язків може мати система рівнянь, роблять висновки як можна визначити за записом системи, не розв’язуючи її, можна визначити кількість розв’язків, результатом їх діяльності є Вікі статтю «Скільки розв’язків має система рівнянь». Використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу досліджують, де застосовуються системи лінійних рівнянь, як розв’язати прикладну задачу за допомогою системи рінянь. Результат оформлюють у вигляду блогу. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформації згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Учні завершують роботу над продуктом своєї роботи, презентують її. Відбувається рефлексія навчальних досягнень учнів, відповідно до форми оцінювання Вікі статті та лічильника балів для презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Качкан Ольга
Фах, навчальний предмет
Математика
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів №110
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область.
Контактні дані
ehekmrf12@gmil.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15.10.2013- 30.10.2013
Місце проведення тренінгу
КЗШ №110