Учебный проект "Посієш вчинок - пожнеш наслідок"
Зміст
- 1 Автор проекта
- 2 Предмет, класс
- 3 Краткая аннотация проекта
- 4 Вопросы, направляющие проект
- 5 План проведения проекта
- 6 Визитная карточка проекта
- 7 Публикация учителя
- 8 Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся
- 9 Пример продукта проектной деятельности учащихся
- 10 Материалы по формирующему и итоговому оцениванию
- 11 Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности
- 12 Полезные ресурсы
- 13 Проекты с аналогичной тематикой
- 14 Другие документы
Автор проекта
Циба Олена Миколаївна
Предмет, класс
"Я і Україна", 2 клас
Краткая аннотация проекта
Необхідність створення проекту виникла тоді, коли я помітила недбале ставлення до деяких учнів класу. Прослідкувавши за поведінкою цих учнів, зрозуміла, що вони не цінують дружбу, доброзичливі відносини з боку інших учнів класу. А тому діти почали відвертатися, навіть не помічати грубіянів. Щоб уникнути цієї проблеми і не запустити її, вирішила залучити учнів до участі в проекті. Початок був закладений на уроці «Я і Україна» при вивченні теми: «Людина серед людей» (Культура спілкування з ровесниками й дорослими людьми). На мою думку, проект здобув успіху, тому що відносини серед учнів налагодилися, а колишнім грубіянам під час створення проекту стало соромно за свої вчинки. Ми саме цього і прагнули. Дітям такий підхід до навчання дуже сподобався,а також підняв рейтинг предмету « Я і Україна» в їхніх очах. Я впевнена, що створення таких проектів ( виховних і навчальних) слід продовжувати, залучаючи все більше і більше учнів.Проект передбачає формування у молодших школярів відповідального ставлення до своїх вчинків, розвиток делікатного ставлення по відношенню до рідних, друзів і незнайомих людей. Діти вчаться аналізувати свої вчинки, передбачати ймовірні наслідки. Під час виконання проекту діти вчаться робити подарунки своїми руками, набувають комунікативних навичок.
Вопросы, направляющие проект
Основополагающий вопрос
Чи завжди вчинки повинні відповідати за наслідки?
Проблемные вопросы
1.Чи треба відповідати за свої вчинки? 2.Що важливіше: вчинок чи наслідок?
Учебные вопросы
Що таке делікатність, ввічливість, милосердя? Що означає “дружити?” Що таке вчинок? Якими бувають наслідки? Чи відповідають вчинки за наслідки?
План проведения проекта
1.Формулювання теми проекту, його мети і завдань.
2. Складання вчителем візитки проекту, методичних та дидактичних материалів до проекту і разміщення їх у мережі.
3. Етапи реалізації проекту.
* Знайомство з проектом (вступна презентація), формулювання проблем, які будуть вирішуватися в проекті * Формування груп для проведення досліджень, розподіл ролей учасників груп * Робота учнів з пошуку матеріалів до проекту, обробка інформації * Виконання дидактичних завдань до проекту * Спільне обговорення в групах результатів проекту * Оформлення результатів дослідження у формі презентацій та публікацій, вікі-статті * Розміщення результатів робіт учнів в мережі
4. Презентація результатів проекта на уроці-конференції.
5. Оцінювання роботи за проектом учасниками, вчителем.
6. Підведення підсумків.
Визитная карточка проекта
Фамилия, имя, отчество Циба Олена Миколаївна
Номер и название школы Шахтарська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №18 Город, область М. Шахтарськ, Донецька область Описание проекта Название проекта Посієш вчинок – пожнеш наслідок Краткое содержание проекта
Необхідність створення проекту виникла тоді, коли я помітила недбале ставлення до деяких учнів класу. Прослідкувавши за поведінкою цих учнів, зрозуміла, що вони не цінують дружбу, доброзичливі відносини з боку інших учнів класу. А тому діти почали відвертатися, навіть не помічати грубіянів. Щоб уникнути цієї проблеми і не запустити її, вирішила залучити учнів до участі в проекті. Початок був закладений на уроці «Я і Україна» при вивченні теми: «Людина серед людей» (Культура спілкування з ровесниками й дорослими людьми). На мою думку, проект здобув успіху, тому що відносини серед учнів налагодилися, а колишнім грубіянам під час створення проекту стало соромно за свої вчинки. Ми саме цього і прагнули. Дітям такий підхід до навчання дуже сподобався,а також підняв рейтинг предмету « Я і Україна» в їхніх очах. Я впевнена, що створення таких проектів ( виховних і навчальних) слід продовжувати, залучаючи все більше і більше учнів. Проект передбачає формування у молодших школярів відповідального ставлення до своїх вчинків, розвиток делікатного ставлення по відношенню до рідних, друзів і незнайомих людей. Діти вчаться аналізувати свої вчинки, передбачати ймовірні наслідки. Під час виконання проекту діти вчаться робити подарунки своїми руками, набувають комунікативних навичок.
Предметная область Я і Україна, Інформатика, Трудове навчання.
Возрастная группа учащихся, класс(-ы) 7 – 10 років, 1 – 4 класи Какое время требуется для выполнения проекта (приблизительно)? Від чотирьох до шести тижнів. Основа проекта Содержание, соответствующее образовательным стандартам
Освітня галузь "Людина і світ"
Зміст цієї освітньої галузі визначається особливостями соціалізації особистості молодшого школяра в українському суспільстві. Основною метою освітньої галузі є: засвоєння узагальнених та емпіричних уявлень і понять, які відбивають основні властивості та закономірності реального світу, місце в ньому людини; розширюють і систематизують соціальний та пізнавальний досвід молодшого школяра; забезпечення первинних ціннісних орієнтацій у різноманітних галузях життя, сім'ї; створення передумов для усвідомленого сприйняття та засвоєння соціальних норм, традицій українського народу, культурних і статево-рольових стандартів поведінки. Освітня галузь ґрунтується на реалізації таких принципів: відповідність цінностей українського суспільства особистісній формі їх існування, тому до галузі включено не лише елементи знань про навколишній світ і місце в ньому людини, певні способи діяльності, але й досвід особистісного ставлення до системи цінностей українського суспільства, зокрема, загальнолюдських; Основними структурними компонентами змісту цієї освітньої галузі є: знання про українське суспільство, довкілля, в якому живе дитина, способи пізнання й орієнтації в навколишньому житті; первинні моральні та оцінні поняття і уявлення, уміння виконувати пізнавальні дії, виявляти залежності, робити самостійні висновки, спілкуватися з людьми, оцінювати вчинки. Значне місце відводиться ознайомленню із сенсорними еталонами і набуттю навичок поведінки в природному та соціальному оточенні. Вчитель вчить: розглядати людське життя як вищу цінність, вважати неприпустимим для себе та інших заподіяння будь-якої шкоди собі та іншим, розуміти цінність таких людських властивостей як чесність, правдивість, доброта, милосердя, працьовитість, наполегливість, відповідальність, прагнути до вироблення цих властивостей у себе; шанувати і любити своїх батьків та інших членів сім'ї, надавати їм посильну допомогу у веденні домашнього господарства, розуміти і виконувати свої домашні обов'язки; дає уявлення про правила співжиття й взаємодію людей у сім'ї, у колективі, в суспільстві, узгодження їх потреб, думок, традицій для безконфліктного проживання, чемно і доброзичливо ставитися до знайомих і сусідів, мати уявлення про загальновизнані права людини та рівноправність, взаємні обов'язки батьків і дітей, про основні правопорушення, поширені серед дітей, юридичну відповідальність за них, уміти відповідати за свої вчинки, знати і виконувати моральні вимоги до товаришування і дружби, розуміти цінність таких рис, як скромність, вірність, поступливість, обов'язковість, виховувати їх у себе, прагнути до випробування різних соціальних ролей, уміти взаємодіяти з іншими людьми;виховує гуманну, творчу, активну особистість, здатну екологічно мислити, бережно ставитися до природи, розуміти значення життя як найвищої цінності.
Освітня галузь « Естетична культура » У процесі практичної діяльності формувати в учнів систему естетичних цінностей як інтегральну основу світогляду, розвивати мистецькі уміння та компетентність, здатність до художньо-творчої самореалізації, виховувати потребу в духовному самовдосконаленні. Освітня галузь « Технологія » Ознайомлення учнів з місцем і роллю інформаційно-комунікаційних технологій в сучасному виробництві, науці, повсякденному житті та їх підготовка до раціонального використання комп’ютерних засобів при розв’язуванні задач, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням, передаванням.
Какие дидактические цели и методические задачи Вы ставите в своем проекте? / Итоги обучения Перед дітьми ставиться проблема: чи завжди вчинки повинні відповідати за наслідки? Учасники робочої групи, співпрацюючи з вчителем, вирішують, як презентувати остаточні результати своїх досліджень: створюють мультимедійну презентацію, публікацію, веб - сторінку. Незалежно від обраного методу учні зможуть: Проводити цільовий пошук інформації в Інтернеті; Відбирати необхідну інформацію, аналізувати та оцінювати її; Ефективно використовувати технології для реалізації поставлених завдань; Використовувати набуті знання у повсякденному житті. Познайомити дітей з: Правилами поводження з людьми; Закріпити норми та правила поведінки дитини під час спільної участі у проекті; Розвивати уміння висловлювати власну думку щодо створення портфоліо проекту.
Триада вопросов, направляющих проект
Основополагающий вопрос Чи завжди вчинки повинні відповідати за наслідки? Вопросы учебной темы 1. Чи треба відповідати за свої вчинки?
2.Що важливіше: вчинок чи наслідок?
Вопросы по содержанию Що таке делікатність, ввічливість, милосердя?
Що означає “дружити?”
Що таке вчинок? Якими бувають наслідки? Чи відповідають вчинки за наслідки?
План оценивания График оценивания До работы над проектом Ученики работают над проектом и выполняют задания После завершения работы над проектом
Учні за допомогою вчителя оволодівають основними навичками роботи з MS Word,
MS Excel, Internet, Microsoft Publisher, з електронної енциклопедії.
• Учні збирають інформацію з різних джерел, шукають інформацію у літературі, пресі, проводять опитування своїх однолітків і дорослих. • Проводять оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення робочої групи, обговорюють застосування отриманої інформації під час роботи над проектом. • Працюючи у групі учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації, публікації, веб – сайту. • Учні проектують зміст презентації, знаходять необхідні зображення, займаються її дизайном та оформленням. Формування учнівської презентації є проміжним результатом над проектом. • Демонстрація презентації, створеною робочою групою,супроводжується оцінюванням (відповідність змісту, тематиці, стиль, елементи творчості). • При проектуванні веб - сайту уточнюється назва, а з нею і назва проекту; обговорюються тематичні та ключові питання; формулюються плани практичної реалізації проекту. • В процесі створення сайту учні опановують мистецтво дизайну, реклами, навігації. • Для попереднього аналізу виконаних робіт (публікація, презентація, веб - сайт) учні переглядають критерії оцінювання. Обговорюють їх та при необхідності узгоджують з учителем необхідні зміни та вносять свої доповнення. Учні проектують сценарій захисту-презентації свого проекту. Вчаться проводити публічні виступи, доводити до слухачів результат спільної праці. Описание методов оценивания Оцінювання учнів проводиться за допомогою форм для оцінювання учнівських презентації, публікації, веб-сайту, розроблених вчителем та погоджених з учнями, в результаті спільного конструктивного обговорення. Форми мають враховувати зміст оформлення та організацію відповідних матеріалів
Сведения о проекте
Необходимые начальные знания, умения, навыки
Учні за допомогою вчителя оволодівають основними навичками роботи з MS Word,
MS Excel, Internet, Microsoft Publisher, з електронної енциклопедії.
Учебные мероприятия
Материалы для дифференцированного обучения
Ученик с проблемами усвоения учебного материала (Проблемный ученик) Учні збирають інформацію з різних джерел, шукають інформацію у літературі, пресі, проводять опитування своїх однолітків і дорослих.
Ученик, для которого язык преподавания не родной Відбирають матеріал для створення презентації, публікації, веб – сайту. учні проектують зміст презентації, знаходять необхідні зображення, займаються її дизайном та оформленням.
Одаренный ученик Діти з проявами творчих нахилів беруть активну участь у розробці макету творчого проекту, презентації, аналізують результати опитування.
Материалы и ресурсы, необходимые для выполнения проекта Технологии - цифровые устройства (Отметьте флажками необходимые элементы) Печатные материалы Т.М. Байбара, Н.М. Бібік підручник «Я і Україна» для 4 класу; журнал «Розкажіть онуку» № 10, 2006 р.
Дополнительные ресурсы Картон кольоровий, фарби, кольоровий папір, клей, ножиці, тканина. Интернет-ресурсы • www.kalugin.org/ru/images/animals/vernij_drug.htm • ..\..\dopomigni_materialu\28467356.jpghttp://www.solnet.ee/holidays/s11.htmlhttp://forum.detstvo.ru/showflahttp://forum.detstvo.ru/showflat.php?Number=97302t.php?Number=97302http://www.moifoto.ru/
Другие ресурсы
Programs of the Intel® Education Initiative are funded by the Intel Foundation and Intel Corporation.
Публикация учителя
Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся
https://docs.google.com/leaf?id=0B7Ee_FZQj3KcMjI2MDY3ZDEtYTg0Yy00ZjcyLTg5NTYtMmEzNmZhYjRlMjI0&hl=en
Пример продукта проектной деятельности учащихся
Материалы по формирующему и итоговому оцениванию
https://docs.google.com/document/d/1W3pe_pquVBKe9r4aAczVzPO6WrC2bDV_GzFdJg7bmLM/edit?hl=en https://docs.google.com/document/d/1XoPuLrXw-fetwnciXIGI6N5Kw4K8Qpvzk-E2eQ7zK70/edit?hl=en https://docs.google.com/document/d/1sujV8kzsvIaEC1d1w9DGAO1ExTFXq3324acC_8gTjSw/edit?hl=en https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0ArEe_FZQj3KcdF9Ib1pIWVZYWkRBYWk3cDlBMktHb0E&hl=en