Портфоліо Жур Олени Анатоліївни для учнів 7 класу з біології за темою "Походження та розвиток рослинного світу на Землі"
Буклет
Назва навчальної теми
Походження й розвиток рослинного світу на Землі
Навчальний предмет
Біологія
Навчальна тема
Різноманітність рослин
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
•Узагальнити знання про основні відділи рослин, виявити ускладнення в будові рослин різних систематичних груп та визначити фактори еволюції рослинного світу; •Зробити висновки про спорідненість всього живого на Земле, продовжити формувати вміння аналізувати,робити висновки, логічно міркувати, використовуючи проблемні ситуаціі; •Перевірити отриманні знання використовуючи тестування.
План вивчення теми
Навчальні цілі
Сформувати в учнів розуміння місця водоростей, папоротеподібних, голонасінних та покритонасінних рослин в еволюції органічного світу через проектну діяльність;пояснювати значення кожного типу рослин в природі й житті людини;розвивати критичне мислення,вміння обирати найважливіше, навчити учнів самостійно працювати з інтернет-ресурсами,створювати презентації, публікації та блоги, формувати вміння самооцінки своєї діяльності за критеріями. Сприяти активізації пізнавальної діяльності учнів, здійснювати пошукову, дослідницьку діяльність на основі спільної праці учнів,зацікавити учнів проектом. Вчити вмінню самостійно працювати над творчими завданнями; виховувати почуття доброти, співчуття, бажання прийти на допомогу.
Опис оцінювання
На початку проекту вчитель проводить вхідне опитування у вигляді онлайн-тесту та таблиці ЗХД з метою визначення вихідних знань з теми. Під час проекту проводиться: індивідуальне опитування По завершенню проекту проводиться визначення рівня здобутих знань з теми:"Походження та розвиток рослинного світу» (вихідне опитування), та захист проекту – дитяча презентація та публікація.
Діяльність учнів
Перед початком роботи учні знайомляться із методом проектів. Вчитель пропонує учням інструкцію, як правильно здійснювати пошук та працювати в інтернеті. Потім учні класу об`єднуються в 4 групи. До кожної групи входить 4-5 учнів. На початку проекту вчитель проводить вхідне опитування. А також пропонує переглянути презентацію. Кожна група отримує своє завдання. 1. Група. Які рослини з`явилися першими? 2. Група. Що сприяло виходу рослин на сушу? 3. Як виникли та розвивалися Голонасінні рослини? 4. Як виникли та розвивалися Покритонасінні рослини? При виконанні проекту учні досліджують, які характерні ознаки певних рослин (Водоростей, Папоротеподібних, Голонасінних та Покритонасінних),як змінилась їх будова під час еволюції,наводять приклади давніх та сучасних рослин кожного типу, вчаться використовувати отримані знання у повсякденному житті. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентацій та публікацій. В групах учні обговорюють отримане питання та розподіляють ролі. В першій групі учні знайомляться із загальними ознаками водоростей, з особливостями їх будови й розмноження, їх поширенням у природі, значенням у житті людини і природи. Перший учень підбирає матеріал за темою. Другий учень планує розміщення матеріалу на сторінці публікації. Третій учень підбирає ілюстраціі. Четвертий та п`ятий учні створюють учнівську публікацію.
Дидактичні матеріали:
Методичні матеріали:
Підручник з біології 7 клас, автори В.Р.Ільченко, Л.М.Рибалко
Відомості про автора
- Прізвище, Ім'я по Батькові :Жур Олена Анатоліївна
- Фах, навчальний предмет:Вчитель біології, навчальний предмет-біологія
- Навчальний заклад:Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5
- Контактні дані:ElenaGur800@gmail.com
- Місто, область: місто Марганець Дніпропетровської області
Відомості про тренінг
- Місце провведення тренінгу:
- Тренер: Кривощокова Марія Іванівна:методист ІКТ управління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради
Корисні посилання
Про Національний проект "Відкритий світ"
- Навчальні програми|400px]]