Портфоліо "Із минулого в майбутнє шляхом формул"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:04, 12 червня 2013, створена StepanenkoAlena (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Із минулого в майбутнє шляхом формул

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет математика. Тема «Цілі вирази. Формули скороченого множення». Інший предмет – хімія. Тема «Початкові хімічні поняття»

Вік учнів, клас

7 клас; 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Із минулого в майбутнє шляхом формул» проводиться у 7 класі. Тема за навчальною програмою «Цілі вирази. Формули скороченого множення». Учні працюють в группах, де розподілені ролі: презентологи, пудліцисти. Під час підготовки проекту кожен учень, згідно своєї ролі, готує інформацію та реалізує її в проекті. Учні виконують пошук,аналіз,систематизацію,відбір необхідної інформації,компонування на слайдах,обирають спосіб презентації проекта,розподіляють ролі,планують роботу по створенню проекта..Результатом роботи учнів може бути презентація,буклет,сайт або блог з даної теми,видеофільм.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи пропонується буклет Для учнів про метод проектів, проводиться опитування учнів щодо знань з цієї галузі, після опитування проводиться аналіз відповідей та визначаються навчальні потреби. Протягом всього періоду виконання проекту проводяться консультації, якщо виникають суперечливі моменти або необхідна допомога в плануванні діяльності, отримання пропозицій для подальшого вирішення питань, проводиться само оцінювання за формою згідно критеріїв, учні роблять самооцінку та взаємооцінку своєї роботи. Кожна група має контрольний лист оцінювання проекту,форму оцінювання презентації, форму оцінювання публікації.По завершенню проекту кожна група повинна його презентувати. Оцінюється продукт проекту, відбувається само та взаємооцінка.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Робота над проектом розпочинається з ознайомлення учнів з проектом: з перегляду презентації учителя та її обговорення. На початку вивчення теми учителем здійснюється опитування учнів за темою «Формули скороченого множення», після чого учитель аналізує відповіді учнів та разом з ними складається план роботи та план впровадження проекта. Учні об’єднуються у групи відповідно до індивідуальних здібностей учнів класу. Це група «Презентологи» та група «Публіцисти». Учням пропонуються: шаблон для створення презентації та шаблон для створення публікації. Учні визначають кінцевий продукт, отримують форму оцінювання проектів, обговорюють її,отримують правила роботи за ПК,план виконання проекту та приступають до його реалізації. Протягом всього етапу виконання проекту учні отримують консультацію, постійно здійснюють самооцінку, щоб стати незалежними в управлінні своїм навчанням, а також оцінюють один одного, щоб практикувати навички конструктивного зворотного зв'язку. У заключній частині проекту учні використовують форми оцінювання співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навички, для оцінювання власного просування до поставлених цілей і для формулювання нових. Кінцевим продуктом кожної з груп є: Учнівська презентація, Учнівська публікація.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Степаненко Альона Ігорівна

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Амвросіївської районної ради Донецької області

Місто\село, район, область

м.Амвросіївка, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.06.2013-07.06.2013

Місце проведення тренінгу

Амвросіївська ЗОШ №4

Тренери

Близниченко Ася Вікторівна