Портфоліо Осатюк Н. А.
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Життєві цінності людини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література Зарубіжна література
Вік учнів, клас
13 14 років, 8 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Даний проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальними предметами. Під час роботи над проектом учні мають можливість замислитись над над тим, що є дійсно цінним у житті людини. Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Крім того, учні засвоюють знання з української літератури, відповідно до вимог освітнього стандарту: розуміння ознак драматичного твору, вміння розрізняти комедію, трагедію та драму; удосконалюють навички аналізу літературного образу.Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.
План вивчення теми (вставити файл)
План вивчення теми План впровадження
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
У роботі над проектом оцінювання буде проводитись шляхом тестування, проведення самостійних робіт, використання таблиці ЗХД, написання творчих робіт. Інструментами для оцінювання будуть: тестові завдання з розробленою шкалою оцінювання, тексти самостійних робіт, таблиці ЗХД, форма оцінювання блогу.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Після вивчення трагікомедії І.Карпенка-Карого «Сто тисяч» учні обговорюють життєву філософію головного гепроя. Далі переглядають вчительську презентацію, котра стосується життєвих цінностей та основних проблем, які потрібно вирішити у процесі вивчення твору. Проводять мозкову атаку з проблемних питань, зазначених у вчительській презентації. Всі разом учні заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершенні створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати. Вчитель обговорює з дітьми причини життєвої трагедії Герасима Калитки. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом; ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання; демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Учні збирають інформацію щодо біографії письменника, розвитку українського професійного театру у 19 ст.; працюють з характеристикою образу головного героя; знаходять інформацію в Інтернеті та інших джерелах (при цьому керуються Інструкцією користувацького пошуку), систематизують інформацію. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають, чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує, як вести читацький щоденник (блог). Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу. Учні об’єднуються у групи для проведення ефективного проектного дослідження. «літературознавці» - працюють з образами та вчинками головних героїв; досліджують розвиток українського професійного театру, систематизують цікаву інформацію; «біографи» - вивчають біографічні відомості письменника та їх вплив на подальше життя і вчинки. «соціологи» - вивчають статистичні дані з проблеми та здійснюють обробку і аналіз результатів, створюють узагальнені таблиці та графіки; Актив Проекту розробляє сценарій презентації проекту, зокрема блогу. Обговорюються учнівські проблеми та потреби. Які методи вони застосовували на кожному етапі свого дослідження. Розповідають, які висновки вони зробили, їх рішення щодо даного літературного твору, що винесли особисто для себе. Також оцінюють свою роботу з веб-ресурсами. У результаті даної діяльності школярі переконуються у цінності людського життя і необхідності його берегти. Очікувані результати: розвиток навичок, необхідних для адаптації до проблем сучасного життя; навички креативного мислення, рішення соціальних проблем, комунікативні навички, формування вміння співпереживати, нести відповідальність за тих, хто тебе оточує, формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Осатюк Наталія Антонівна