Портфоліо проекту "Подорож Київською Руссю 11-12 століття."
Зміст
Назва навчальної теми
Подорож Київською Руссю 11-12 століття.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет: Історія України « Київська Русь у другій половині 11 – першій половині 13 століття.» (7 годин)
Вік учнів, клас
7 клас, 12-14 років
Стислий опис проекту
Цей проект проводитиметься у 7 класі за темою «Подорож Київською Руссю 11-12 століття». Основна ідея проекту полягає у розвитку учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; обговорювати результати досліджень.
План вивчення теми
Оцінювання
На початку роботи провести обговорення тем для кожної окремої групи. Продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Ведуться записи в журналах спостережень які допомагають, як вчителю, так і учням, здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи.[2] [3] [4]
Діяльність учнів та вчителя
На початку вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації.[5] Учні виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання та таблиці З-Х-Д [6] відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Учні продумують план проведення дослідження, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів, знайомляться із критеріями оцінювання їх робіт. [7] На цьому етапі перед початком дослідження, з учнями обговорюються запитання як знайти джерела достовірної інформації по темі дослідження і використати їх. Свої дослідження вони представляють у вигляді учнівської презентації.[8] Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет. Знайшовши відповідну інформацію в Інтернеті діти записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел . Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів.