Портфоліо Карасюка Юрія "Мій помічник - архіватор"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:28, 29 квітня 2013, створена Kis2013k (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мій помічник - архіватор

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні беруть файли різних форматів та архівують їх різними архіваторами. Після даного дослідження учні повинні зробити висновок щодо того які формати краще архівуються, які програми-архіватори краще архівують. Які є методи стиску? Учні користуються електронними таблицями для сортування, організації й оцінки результатів дослідження для вироблення рекомендацій з використання того чи іншого архіватора.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

План реалізації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель ознайомлює учнів з поняттям метод проектів та роздає їм буклет про «метод проектів». Потім пропонує форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення самооцінювання. В процесі роботи над проектом учні описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1 день. Підготовка. Вчитель готує і демонструє презентацію про архівацію та архіватори. Учні мають володіти поняттями архівація, архів, архіватори та методами стиску. Вчитель готує інструкцію відносно пошуку інформації Інтерент. Діяльність. Учень починає вести блог, залучає до нього інших однодумців. Починає продумувати спосіб вирішення проблеми2 день. Урок Підготовка. Учні знаходять найбільш популярні архіватори та встановити їх на комп’ютер Діяльність Дослідження Учні об’єднуються у групи, кожна з яких обирає для себе 1 архіватор із встановленних раніше. Використовуючи встановлені архіватори кожна група архівує запропоновані на минулому уроці файли та визначає коефіцієнти стиску інформації для кожного окремого типу файлів. Аналізуючи отримані результати, поділяють типи файлів за ступенем стиску (на скільки стискається файл даного типу у відсотках). Учні публікують свої результати засобами чату, або програми миттєвих повідомлень. Роблять висновки про те, які файли варто стискати, які не варто. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили експеримент на своїх файлах. Аналізують розбіжності у даних. Виявляють причини розбіжності. Результати також вносяться до журналів дослідження. Учні проводять само оцінювання використовуючи контрольні списки дослідження та блогу. 3 день Підготовка Роблять висновки про те, які архіватори варто використовувати, які не варто. Учні перевіряють, що при деархівації файлів, вихідна інформація не пошкоджується та може бути використана у майбутньому. Учні проводять опитування серед учнів своєї школи, яке виявляє якими архіваторами вони користуються. Та причини використання саме цих програм. Результати можуть бути опрацьовані у табличному процесорі. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили експеримент на своїх файлах. Аналізують розбіжності у даних. Виявляють причини розбіжності. Результати також вносяться до журналів дослідження. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу та підсумкової презентації за проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юрій Карасюк

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Лозуватська СЗШ №2

Місто\село, район, область

с. Лозуватка Криворізького району

Контактні дані

obxss3000на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.04.2013 - 30.04.2013

Місце проведення тренінгу

Лозуватська СЗШ №2 Криворізького району

Тренери

суганяка Сергій Андрійович