Портфоліо Задорожної Світлани Миколаївни "Формули навколо нас"
Формули скороченого множення
Зміст
- 1 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 2 Вік учнів, клас
- 3 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 4 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 5 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 6 Мій буклет
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика, інформатика та українська мова
Вік учнів, клас
7 клас, 12 – 13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект для учнів 7 класу передбачає ознайомлення та прийоми застосування формул скороченого множення в начальній діяльності. На уроках і в позаурочний час учні довідаються про формули скороченого множення, їх використання та застосування на практиці, використовуючи Інтернет ресурси. За результатами дослідницької роботи буде створено презентацію та публікацію.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. В ході анкетування «Чи бажаєте ви покращити свої знання з теми «Формули скороченого множення?» учні виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д та заповнюють діаграму. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми само оцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контроль списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання блогу. Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання опитувальника.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Під час вивчення теми учні повинні ознайомитися з формулами скороченого множення; розібрати їх доведення та навчитися застосовувати їх при спрощенні виразів.
1. Перед початком роботи учні переглядають презентацію «Формули навколо нас». Обговорюють ключове (Як пов’язати між собою такі несумісні поняття як формула, трикутник та мова?) та тематичні (Як застосовувати формули скороченого множення при обчисленні виразів?) питання.
2. Потім всім класом заповнюють три колонки З-Х-Д таблички в якій відповідають на ключове питання, учні усвідомлюють і оцінюють свої попередні знання та з’ясувують, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми вчитель знову роздає їх учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими.
3. Потім учні заповнюють організаційну діаграму.
1. Учні об’єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки:
І-група - Історики повідомляють історичні аспекти та відомі цікаві факти з даної теми;
ІІ-група – Теоретики дають математичне обґрунтування даним фактам, виводять необхідні формули.
ІІІ-група – Практики показують застосування формул скороченого множення в практичних задачах?
IV-група - Експерти вивчають помилки, допущені під час роботи та дають рекомендації щодо їх усунення.
Учні шукають інформацію в Інтернеті по темі свого блоку, ознайомлюються з презентацією про авторське право, вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел, ознайомлюються зі змістом статті про плагіат, отримують форму оцінювання і визначають чи годяться ці сайти для використання в навчальному дослідженні.
Ознайомлюються з правилами етикету електронного спілкування, наприкінці кожного тижня учні звітують модератору про виконану роботу, а той в свою чергу відправляє матеріали вчителю.
Вчитель пропонує учням обрати як вони будуть представляти свою роботу. Учні ознайомлюються на початку проведення дослідження з формами оцінювання (контрольний список з креативності, контрольний список для творчості і гнучкості мислення, контрольний список з уміння ризикувати, форму для оцінювання блогу, контрольний список визначення стійкості до труднощів) та користуються нею протягом виконання роботи.
Вчитель разом з учнями узгоджує критерії, за якими вони будуть працювати, а потім проводить контрольне оцінювання за цією формою.
Вчитель пояснює учням, яким чином демонструються результати власних робіт, свої висновки та рішення для відповідної аудиторії з громади, що вони створять відповідний продукт - блог. Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на ключове запитання: Як пов’язати між собою такі несумісні поняття як формула, трикутник та мова?
Мій буклет
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Задорожна Світлана Миколаївна
Фах, навчальний предмет
учитель математики
Навчальний заклад
КЗО "Гімназія № 3" ДМР
Місто\село, район, область
м. Дніпропетровськ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.03.13 - 30.03.13
Місце проведення тренінгу
м.Дніпропетровськ