Портфоліо Роговська В.М.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:35, 29 березня 2013, створена Viktorija196845 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

« У чому вічна таїна світу, кохання й смерті ? (За повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»)»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література Українська мова, історія України

Вік учнів, клас

10 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект складено з предмету українська література, з теми : « У чому вічна таїна світу, кохання й смерті ? (За повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»)», який розрахований на учнів 10 класу за програмною темою «Літературний процес кінця ХІХ – початку ХХ ст.» Виконуючи завдання, учні: - висвітлюють життєву і фольклорну основу повісті М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»; - пояснюють, чому автор дав своєму творові таку назву; - обґрунтовує доцільність опису світогляду гуцулів, їх життя, вірувань; - аналізують вчинки героїв. Основним видом діяльності учнів є: дослідницька робота, аналіз добутого матеріалу, опрацювання матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу. План проекту: 1. Стартова презентація 2. Заповнення карти З-Х-Д та оціночної карти 3. Об’єднання учнів у групи 4. Пошук тематичного матеріалу 5. Опрацювання матеріалу 6. Підготовка проекту до захисту 7. Представлення та захист проекту 8. Підсумкове оцінювання Кожен з учнів поширює свої знання з теми:« У чому вічна таїна світу, кохання й смерті ? (За повістю М.Коцюбинського «Тіні забутих предків»)» Можливе розкриття теми - робота в группах за ролями залежно від здібностей учнів: історики літератури, літературознавці, актори. Саме в такому ракурсі потрібно розкривати тему в презентаціях чи буклетах .

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту «Мозковий штурм», механізм ЗУХ (знаю, дізнався, хочу дізнатися). Виявлення інтересу до дослідницької роботи (анкетування). Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації та прикладів робіт учнів. Аркуш паперу. Контрольні списки. Впродовж роботи над проектом Консультація вчителя, щоденний звіт груп щодо результатів підготовчої роботи, створення презентацій. Самооцінювання і рефлексія. Зворотній зв'язок від однолітків. Під керівництвом учителя навчаються створювати свої публікації, висвітлюючи ідею ключового і тематичного питань. Розроблення ідей публікації та її реалізація. Відповіді на запитання. Наприкінці роботи над проектом Таблиця

З-Х-Д.

Звіт про виконання проекту. Презентація кінцевого продукту класу. На кожну презентацію - приблизно 5 -7 хвилин. (Продукти діяльності. Демонстрація)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

I етап. Робота над проектом починається з повідомлення батьків та учнів про майбутній проект.

Учитель націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення теми та спонукає до відповіді на ключове, тематичні за змістові питання. Далі відбувається ознайомлення учнів з основними етапами роботи, проводиться вхідне тестування за допомогою таблиці " ЗУХ ", обговорюються критерії оцінювання, формуються групи з урахуванням інтересів учнів.

II етап. Обговорення плану проекту, формулювання цілей роботи і навчальних питань для кожної групи учасників (учень має чітко визначити мету, описати основні кроки щодо її досягнення, концентруватися на досягненні мети протягом роботи). III етап. Кожна дослідна група збирає матеріал з різних джерел та обробляє інформацію (учень має обрати необхідну інформацію та правильно її використати). Учитель проводить консультації, іде робота з дидактичними матеріалами. Робота учнів за темами проекту відстежується та оцінюється за попередніми результами кожної групи. IV етап. Оформлення результатів дослідження у вигляді презентацій, буклету, есе, проекту. Заключний етап. За підсумками проводиться рефлексія: Чи вдалося нам сьогодні підготуватися до роботи над проектом, чому? Що було легше сформулювати - тему, мету або завдання роботи? Які труднощі з'явилися особисто у вас? Що сподобалося? Які питання в майбутньому цікаво було б обговорити?

Учні пишуть відгуки, проводиться нагородження учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери