Портфоліо Євдокимової Н.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



==

Назва проекту

Ознаки рівності трикутників

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, інформатика, історія

Навчальна тема

Ознаки рівності трикутників

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

В шкільному курсі для теми « Ознаки рівності трикутників» виділяється дуже мало годин, тому всі приклади побудови неможливо розглянути на уроках. Дітей дуже цікавили питання, які ж практичні задачі можна розв’язати за ознаками рівності, які види трикутників існують. Можливо ми і не помічаємо, так як це є досить звичним для нас, але проекції більшості оточуючих предметів на папір, це площинне відображення у вигляді многокутника, тому актуально досліджувати дану тему. Тому учні отримують творче завдання: знайти історичні відомості, застосування трикутників в оточуючому середовищі. Робота над проектом передбачає розвиток уміння учнів працювати в мережі Інтернет, з різними джерелами інформації, формування навичок обробки та систематизації інформації, уміння створювати презентацію своєї роботи та доповідати перед аудиторією. На початку проекту вчитель ознайомлює з правилами проекту, критеріями оцінювання (презентація вчителя). Учні класу об’єднуються в три групи. Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, довідників і дізнаються, що означає термін «Трикутник», які вчені займалися дослідженнями трикутників, які зроблено відкриття тощо. Результатом цієї роботи є оформлена інформаційний бюлетень. Учні другої групи досліджують інформацію про різні види трикутників, їх елементи, властивості та ознаки, працюють з різними моделями трикутників , а результат своєї діяльності оформлюють у вигляді презентації про трикутник. Учні третьої групи проводять опитування серед батьків, вчителів, громадськості з питання «Де крім математики, зустрічається слово «Трикутник» ?». за результатами опитування діти шукають інформацію в Інтернеті щодо цих понять, тверджень та вчень. Хід та результати дослідження учні розміщують у блозі.

   Оцінювання проводиться згідно плану оцінювання в 3 етап: вхідне ( заповнення [вхідної анкети], поточне (самооцінювання, спостереження вчителя за діяльністю учнів, щоденниками дослідження). Вхідне оцінювання проводиться з метою виявлення початкового рівня знань учнів, рівня зацікавленості темою що розглядається. Оцінювання впродовж роботи над проектом проводиться з метою поточного контролю за якістю виконання проектного завдання кожним учасником проекту, вчасної корекції при виявленні утруднень в учнів. Оцінювання учнівських робіт здійснюється за відповідними окремо розробленими критеріями (презентації, інформаційного бюлетня, блогу), що встановлюють відповідність отриманого продукту вимогам освітнього стандарту.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

По закінченню навчального проекту учні мають: - розпізнавати різні види трикутників; - формулювати означення різних видів трикутників та елементів трикутника; - практично використовувати властивості трикутників при розв’язуванні задач; - формулювати властивості рівнобедреного, прямокутного трикутників - доводити ознаки рівності трикутників, властивості і ознаки рівнобедреного трикутника, властивості кутів трикутника, властивості зовнішнього кута трикутника - познайомитися з історичними відомостями про трикутники - дослідити, як люди використовують трикутники в своїй життєдіяльності. - навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність, - формуватимуться вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки, - при створенні публікації, презентації, блогу; розвивати вміння аналізувати та вибирати необхідну інформацію, ілюструвати науковий текст, використовувати закон про авторське право. При створенні блогу формувати навики електронних комунікацій - Навички 21 сторіччя: в учнів будуть розвиті навички критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комунікативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички, буде розвита інформаційна грамотність IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій), коли учні будуть оформлювати кінцевий продукт. Учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та самоспрямованності. Отримають навички лідерства та відповідальності при роботі в групах. ==

Опис оцінювання

Оцінювання проводиться згідно плану оцінювання в 3 етап: вхідне ( заповнення вхідної , поточне (https://docs.google.com/forms/d/1MtGMbPjsI9etV-zuzrfOiP9bWXIh_bIe55QBTO1ffdM/viewform), спостереження вчителя за діяльністю учнів, щоденниками дослідження) й підсумкове. Вхідне оцінювання проводиться з метою виявлення початкового рівня знань учнів, рівня зацікавленості темою що розглядається. Оцінювання впродовж роботи над проектом проводиться з метою поточного контролю за якістю виконання проектного завдання кожним учасником проекту, вчасної корекції при виявленні утруднень в учнів. Оцінювання учнівських робіт здійснюється за відповідними окремо розробленими критеріями (http://nadinaintel10.blogspot.com/p/blog-page_8539.html інформаційного бюлетеня], презентації, [1]), що встановлюють відповідність отриманого продукту вимогам освітнього стандарту.

Діяльність учнів і вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ