Портфоліо Гладкого В.Ю.
Зміст
Назва проекту
Алгоритм – основа діяльності
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Навчальна тема
Основи алгоритмізації і програмування
Вік учнів, клас
12-13 років,7 клас
Стислий опис проекту
Проект розрахований на учнів 7 клас. Виконується під час вивчення теми основи алгоритмізації і програмування. Учні за бажанням (жеребкуванням) розподіляються на 3 дослідницькі групи з окремими лініями дослідження: «Дослідники», «Пошуковці», «Перекладачі». Під час виконання проекту учні здійснюють пошук інформації використовуючи список корисних посилань, підготовлений вчителем, ведуть «Щоденник дослідження». В співпраці досліджують властивості алгоритмів, обговорюють в групах отримані проміжні результати і визначають подальші кроки. Можливі ролі учнів: дослідник, дизайнер, доповідач, редактор. Продукти діяльності: пам’ятка по створенню алгоритму, презентації, блогу або публікації на тему: «Алгоритми в нашому житті», «Який алгоритм краще?» , «Такі різні алгоритми»
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Навчитися : розрізняти різні алгоритмічні конструкції, записувати алгоритм різними способами, ефективно співпрацювати в групі, аргументовано доносити свої ідеї до інших, ставити суттєві питання для розгляду, відповідально ставитись до поставлених задач, швидко знаходити потрібну інформацію, аналізувати отриману інформацію, обирати відповідну комп’ютерну технологію для отримання якісного результату, ефективно розподіляти час при виконанні проектів. Отримати знання: поняття про алгоритм; походження терміну «алгоритм»; властивості та види алгоритмів, форми запису алгоритмів; правила побудови алгоритмів; правила роботи в мережі Інтернет з дотриманням авторських прав. Отримати навички: створення та редагування блогу, пошуку інформації та спілкування в мережі Інтернет, роботи з пакетом Microsoft Office, донесення своєї думки до інших, захисту власних проектів.
Опис оцінювання
Оцінювання проводиться в 3 етап: вхідне,поточне й підсумкове. Вхідне оцінювання проводиться з метою виявлення початкового рівня знань учнів, рівня зацікавленості темою що розглядається. Оцінювання впродовж роботи над проектом проводиться з метою поточного контролю за якістю виконання проектного завдання кожним учасником проекту, вчасної корекції при виявленні утруднень в учнів. Оцінювання учнівських робіт здійснюється за відповідними окремо розробленими критеріями (презентації, інформаційного бюлетня, блогу), що встановлюють відповідність отриманого продукту вимогам освітнього стандарту.
Діяльність учнів і вчителя
Перед початком проекту. Для зацікавлення учнів до участі в проекті, вчитель створює буклет про переваги проектної діяльності, учні заповнюють таблицю З-Х-Д, яку продовжують опрацьовувати протягом участі в проекті.
Перший тиждень виконання проекту. вчитель демонструє презентацію для зацікавлення учнів прийняти участь в проекті, пояснення завдань, плану виконання проекту, очікуваних результатів, учням надаються поради щодо безпечної роботи в Інтернеті, а також вчитель отримує дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Учні об’єднуються в групи згідно уподобань, паралельно заповнюють анкету учасника проекту. Вчитель вивчає результати анкетування і за потребою перерозподіляє склад груп. Кожна група, отримавши завдання для дослідження, розподіляє обов’язки всередині групи, створює власний план дослідження.
Другий – третій тиждень. Учні працюють згідно визначених рольових обов’язків всередині групи, проводять пошук матеріалів згідно плану дослідження, здійснюють обговорення отриманих результатів, узагальнюють і систематизують отримані знання, результати дослідження викладають в обраному форматі: публікація, презентація, блог. Вчитель спостерігає за активністю учнів, вивчає щоденники дослідження, результати поточного само оцінювання. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.
Четвертий тиждень. Кожна група презентує створені продуктий здійснює само та взаємооцінку (роль вчителя, як оцінюючого мінімізовано). Для дотримання диференційованого підходу до навчання об’єдную в групи за рівнем володіння комп’ютерними технологіями: учні що володіють найкраще викладають результати дослідження на блог, ті що володіють найгірше – створюють в результаті дослідження інформаційний бюлетень, а останні – презентацію, всередині груп учні диференціюються за уподобаннями на ролі: пошуковця, дизайнера, менеджера, доповідача, редактора…
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Віталій Гладкий
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізики та інформатики, інформатика
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19
Місто\село, район, область
М. Кривий Ріг
Контактні дані
(0564)64-71-61
Про мене
Працюю вчителем інформатики, викладаю в 2-5, 9-11 класах, педагогічний стаж - 12 років
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли
Мої закладки